Jesteś tutaj: Lewe menu / OGŁOSZENIA

"JESTEM POLKĄ I POLAKIEM"

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli. Dlatego 10 listopada odbyła się w każdej grupie uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Tego dnia również dzieci wraz z Paniami jednocześnie, choć oddzielnie - w salach odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Dzień Niepodległości był radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

Anna Chołody

Zaproszenie dla rodziców i uczniów – Rozświetlamy Jesień – Darmowe oświetlenie dla rowerzystów – Bezpieczna Piła

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w akcji „Rozświetlamy Jesień”, która ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wydarzenie odbędzie się 10 października (sobota) od godziny 16:00 do 18:00 na Placu Staszica. Każdy uczestnik, który przyjedzie rowerem lub innym alternatywnym środkiem komunikacji (np. hulajnogą) otrzyma darmowe oświetlenie pojazdu. Chcemy, aby zwłaszcza dzieci i młodzież byli widoczni na drogach, a co za tym idzie – bezpieczni. Na miejscu będą czekać liczne atrakcje i gadżety. Zapraszamy!

TERMIN: 10 października (sobota)

GODZINA: 16:00-18:00

MIEJSCE: Plac Staszica – koło Urzędu Miasta

Organizatorem akcji jest Miasto Piła, a partnerami: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Centrum Handlowe VIVO Piła, RCK FE w Pile, MOSiR w Pile.

Zachęcamy do promocji akcji na stronach i profilach społecznościowych szkół i przedszkoli - w załączeniu wysyłamy plakat dot. akcji.

Magdalena Smoczyk
Podinspektor ds. promocji miasta
Biuro Prezydenta Miasta Piły

Urząd Miasta Piły
Plac Staszica 10,
64-920 Piła
Tel. +48 67 345 23 67
adres e-mail:
msmoczyk@um.pila.pl
smoczyk.magdalena.pila@gmail.com

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

W dniach 24 i 25 czerwca 2020 r. odbyło się uroczyste i bezpieczne :) zakończenie edukacji przedszkolnej dla dzieci 6 letnich. Z zachowaniem szczególnej ostrożności, w małych grupach dzieci odebrały z rąk pani dyrektor Katarzyny Tużylak dyplomy oraz od swoich Pań pamiątkowe książki i słodkie przysmaki.

PRZEMOC W RODZINIE

RODZICE/ OPIEKUNOWIE PRAWNI

Wraz z ograniczeniami i zaostrzeniami związanymi z epidemią korona wirusa i zagrożeniem COVID – 19 w niezwykle trudnej sytuacji znalazły się ofiary przemocy w rodzinie, w szczególności dzieci. Izolacja i brak kontaktów sprzyjają eskalacji aktów przemocy. Apelujemy do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na kwestię przemocy w rodzinie oraz w swoim otoczeniu. W przypadku podejrzenia, że dziecko, bądź inny członek rodziny, sąsiad lub znajomy może być ofiarą przemocy, proszę o zgłaszanie tej kwestii właściwym instytucjom, tzn. ośrodkom pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania ucznia lub policji. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Pile informuje, iż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile uruchomił „Pogotowie psychologiczne” pod numerem telefonu /67/ 352 84 52, z którego skorzystać mogą między innymi osoby dotknięte przemocą w rodzinie.

Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach: od 7:30 do 15:30
Możliwe jest również uzyskanie pomocy prawnej. Radca prawny MOPS udziela porad prawnych drogą telefoniczną pod numerem /67/ 210 43 12:
w środy w godzinach 13.00 - 15.00 oraz w piątki w godzinach 11.00 - 13.00

Więcej informacji o tym gdzie i jaką pomoc można uzyskać, udzielą specjaliści pracy socjalnej z rodziną dotkniętą przemocą, którzy pełnią dyżur:
w poniedziałki, środy i czwartki, w godzinach od 12.00 do 15.00 pod następującymi numerami telefonów: 664 765 715, 664 765 712, 664 765 722.

EDUKACJA EKOLOGICZNA - PROJEKT

INFORMACJA

Pilskie przedszkola i szkoły, w tym również Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabły bierze udział w projekcie "Edukacja ekologiczna mieszkańców gmin ZM PRGOK poprzez realizację kampanii informacyjno- edukacyjnych oraz wyposażenie publicznych placówek dydaktycznych w środki techniczne ułatwiające segregację odpadów u źródła"
Szczegóły projektu w plikach zamieszczonych poniżej

tekst dla szkół i gmin

przekazanie sprzętów

klasy patronackie program

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drodzy Rodzice/ Opiekunowie

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tradycyjnie spędzalibyśmy go w przedszkolu, rozmawiając z dziećmi o różnych potrzebach różnych ludzi, o tym, że każdy z nas jest trochę od siebie inny i o tym, dlaczego warto być otwartym, wrażliwym i uprzejmym. Dzisiaj nic nie jest jednak takie jak zwykle, dlatego zapraszamy Państwa do podkreślenia wyjątkowości tego dnia w swoich domach. Być może stanie się on okazją do inspirujących rozmów lub nowych doświadczeń?

CZYM JEST AUTYZM?

• Wyjaśnijmy dzieciom, dlaczego dziś mamy niebieski dzień. Wspólnie obejrzyjcie załączony w linku krótki film:

• Dzieci najlepiej uczą się przez doświadczenie!

Proponujemy zabawy, które pozwolą dzieciom odebrać różne bodźce w inny niż zwykle sposób  -  pomysły znajdziesz tu:  POMYSŁY

Warto zostawić dziecko z własną refleksją  i pomysłem na działanie bądź pomóc mu je odszukać. Zapytajmy je, czy łatwo było wykonywać codzienne czynności, gdy pojawiły się „przeszkadzacze” – a z takimi przeszkadzaczami muszą się zmagać dzieci z autyzmem. W takich sytuacjach mogą zachowywać się w sposób niezrozumiały dla otoczenia, jednak w rzeczywistości prezentowane reakcje mają im pomóc poradzić sobie z przeszkodą.

Możecie Państwo skorzystać z  dołączonego ćwiczenia (kliknij)  Ćwiczenie z myślenia

Propozycja zabawy w wersji online: