PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

WIZYTA PANI LEŚNIK


Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. W dniach 21 - 22 października w ramach współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość - Pani leśnik Anna Kałka. W czasie spotkań opowiadała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani Ania uświadomiła dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt tam mieszkających. Wizyta Pani leśnik to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pani Ani serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w grudniu.

Anna Chołody

„PSZCZÓŁKI” BAWIĄ SIĘ Z „LEŚNYMI LUDKAMI”

17.10.2019r. grupa „Pszczółki” wspólnie z grupą „Leśne Ludki” bawiły się podczas zajęcia    z serii „ Z matematyką na wesoło”. Dzieci  wskazywały        i nazywały części swojego ciała   i krasnala Hałabały, w małych zespołach wykonywały postać krasnala różnymi technikami plastycznymi. Dzieci świetnie  bawiły się podczas zabawy tanecznej do piosenki „Moje rączki” . Uśmiechy i radość ze wspólnego aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało. A efekty możecie Państwo podziwiać na wystawie w holu przedszkolnym.

Zajęcie przeprowadziły:

Małgorzata Kubat

Anna Chołody

Rozalia Sójka

 

"DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ"

"Raz w roku mamy niezwykłe święto.
My przedszkolaki o nim pamiętamy.
W prezencie dla pracowników przedszkola
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
Życzenia złożymy i zaśpiewamy."
Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, w prezencie, dla wszystkich pracowników przedszkola. Każda grupa od najmłodszych "Pszczółek", po najstarsze "Kaczuszki"  zaprezentowała, najpiękniej jak potrafiła, taniec lub piosenkę, przygotowaną specjalnie na tę uroczystość. Głos zabrała także pani dyrektor Katarzyna Tużylak, która podziękowała pracownikom za trud, troskę i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci, a dzieciom za piękny i wzruszający występ.

Daria Lazarewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

4 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Dzień rozpoczął się od wesołej zabawy z malowaniem śmiesznych buziek na balonach. Następnie każda grupa wykonała prace plastyczne ,,Wesoła twarz z uśmiechem - od ucha do ucha’’ i ,,Wesołe drzewko’’. Podczas zajęć dzieci w wybrany przez siebie i nauczyciela sposób bawiły się tak, by uśmiech towarzyszył im przez cały czas. Najważniejszym jednak punktem dnia była Parada Uśmiechu. Wszystkie grupy wraz z zaproszonymi gośćmi z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego wyruszyły w kolorowym i wesołym korowodzie ulicami miasta. Po drodze wręczane były uśmiechnięte odznaki przechodniom oraz osobom pracującym w pobliskich zakładach pracy. Grupa „Jagody” miała również za zadanie dotrzeć z uśmiechem do Pana Prezydenta. Podczas popołudniowych zajęć dzieci mogły wysłuchać terapeutycznych bajek, o tym jak ważny w życiu jest śmiech. Cały dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

Aleksandra Walczak, Anita Rerek

NIECODZIENNA WIZYTA

30 września 2019r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Pile, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci obejrzały film przygotowany przez gości pt:,,Bezpieczne zachowania”, który opisywał jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w scenkach, związanych w prawidłowym zachowaniu się podczas przejścia przez ulicę. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Monika Kujawa

INFORMACJA O NABORZE NA STANOWISKA

Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile ogłasza nabór na stanowiska:

    1. pomoc kuchenna:   

Wymagania:

-wykształcenie podstawowe,

-doświadczenie w pracy w kuchni;

-umowa na czas zastępstwa: ok 2 miesięcy;

-cały etat

2. woźna oddziałowa:

Wymagania:

-wykształcenie podstawowe;

-doświadczenie z pracy z dziećmi;

-umowa na czas określony: 1.09.2019 - 31.08.2020r

3. woźny:

Wymagania:

-wykszytałcenie podstawowe;

-umiejętności techniczne, ogrodnicze, organizacyjne;

-umowa na czas określony: 1.09.2019 - 31.08.2020r.

-1/2 etat

List motywacyjny z CV proszę składać w terminie od 14.08. - 21.08. 2019r. Dokumenty proszę przekazywać w zamkniętej kopercie w pokoju nr 1 w placówce

Dyrektor

Katarzyna Tużylak

DRODZY RODZICE/ OPIEKUNOWIE PRAWNI

W dniach 19 sierpnia - 29 sierpnia 2019 r. zapraszam Państwa do przedszkola w celu podpisania "Informacji o zasadach pobierania opłat miesięcznych za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu Nr 17 im. Krasnala Hałabały w roku szkolnym 2019/ 2020"

Przyjmowanie "Informacji" odbywać się będzie w godzinach 7.30 - 15.30 w pokoju nr 1 lub w sali nr 9.

Dyrektor przedszkola

Katarzyna Tużylak

Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały ogłasza nabór na stanowisko: pomoc kuchenna. 

Wymagania:

  • wykształcenie podstawowe,
  • dobrze widziane doświadczenie w pracy w kuchni.

Czas trwania umowy:

  • umowa na czas zastępstwa ok. 2 miesięcy.

List motywacyjny z CV proszę składać w terminie od 2 do 7 sierpnia 2019 r. Dokumenty proszę przekazywać w zamkniętej kopercie w pokoju nr 1 w placówce.

Dyrektor

Katarzyna Tużylak

Następna strona