PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

GALA NAGRÓD

GALA ROZDANIA NAGRÓD W KONKURSIE „WIELKOPOLSKA OTWARTA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”

Konkurs „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie działań na rzecz włączania osób niepełnosprawnych w życie społeczne. To już dziewiąta edycja konkursu, lecz pierwsza, w której postanowiliśmy wziąć udział i zgłosić naszą kwietniową kampanię społeczną „Zaświeć z nami dla autyzmu”.

18 czerwca 2019 roku panie Urszula Wesół i Justyna Adamczyk miały zaszczyt reprezentować nasze Przedszkole podczas gali rozdania nagród w konkursie „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Choć nasz projekt nie został wyróżniony, możemy być dumni z tego, że działania realizowane przez nas na terenie przedszkola odpowiadają na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.

Urszula Wesół, Justyna Adamczyk

http://przedszkole17.pila.pl/photo/Akcja społeczna Zaświeć z nami dla autyzmu_5d0f49f6533bc.pdf

Akcja społeczna Zaświeć z nami dla autyzmu

PROJEKT DOBRYCH UCZYNKÓW

Drodzy Rodzice,

z przyjemnością informujemy, że nasze Przedszkole znalazło się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków Ziarenka Dobra 2019 – Edycja VIII – „ Dzieci – potrzebującym kolegom”, prowadzonego przez Publiczne Przedszkole nr 12 i Publiczne Przedszkole nr 13 w Pile pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. To wyróżnienie jest dla nas dowodem, że prowadzone wraz z Państwem i naszymi lokalnymi partnerami przedsięwzięcia są istotne i społecznie potrzebne. Jednocześnie jest to dla nas motywacja, aby stale podnosić jakość naszych działań na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. Dziękujemy za Państwa udział w realizacji naszego projektu i zapraszamy do zapoznania się z jego szczegółami.

Katarzyna Tużylak – Dyrektor Przedszkola

Urszula Wesół, Anna Wizjan – koordynatorzy projektu

                                 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU DOBRYCH UCZYNKÓW_

Informacja dotycząca uczęszczania dzieci do przedszkola w sierpniu 2019 r.

Rodzice


W dniu 24 czerwca 2019 r. po godzinie 10.00 dostępna będzie lista dzieci zakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile               w sierpniu 2019 r.
Personel przedszkola nie udziela informacji telefonicznych w tym temacie.


 W dniach 24 czerwca- 2 lipca 2019 r. zapraszam Państwa do przedszkola w celu podpisania "Infromacji o zasadach pobierania opłat miesięcznych                        za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu Nr 17 im. Krasnala Hałabały w okresie od 01.08.2019 r- 27.08.2019 r."  

                  dyrektor- Katarzyna Tużylak

„OD POCZTÓWKI DO E-MAILA”

            W kończącym się już roku szkolnym przedszkolaki z grupy Leśne Ludki uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Od pocztówki do e-maila – przedszkolaki z Wielkopolski poznają nowoczesne technologie”. W ramach projektu prowadzonego we współpracy z Przedszkolem nr 96 „Jarzębinka” w Poznaniu, dzieci podczas cyklicznych zajęć poznawały różne sposoby komunikowania się z kolegami z odległego miasta. Dzieci wymieniały listy, fotografie i pocztówki, odbierały i pisały e-maile, a nawet rozmawiały za pomocą aplikacji Skype! Zwieńczeniem projektu była wymiana własnoręcznie wykonanych upominków z okazji Dnia Dziecka. Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu stały się dla dzieci okazją do poznania kultury stolicy naszego regionu, jak również odkrycia, że porozumiewać się można także na odległość, a komputer ma wiele różnych zastosowań.

Paulina Ostrowska, Urszula Wesół

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

            Czy jest coś, co kochają wszystkie dzieci? Niewątpliwie jest to dobra zabawa, najlepiej z dużą dawką ruchu. Z takiej właśnie aktywności mogły skorzystać „Poziomki” – kolejna grupa, która wzięła udział z działaniach prowadzonych w ramach współpracy naszego Przedszkola ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej. 31 maja przedszkolaki raźno wyruszyły do pięknie wyposażonej sali gimnastycznej sąsiadującego z nami Ośrodka, gdzie czekały na nich prawdziwe niespodzianki: trampoliny, deskorolki, gra w piłkę i mini hokeja. Poziomki z pomocą nauczycieli i uczniów Ośrodka raźno pokonywały kolejne przeszkody, a na koniec wzięły udział w żywiołowym pląsie oraz relaksującym tańcu. Ośrodek opuściły pełne wrażeń i ze słodkim upominkiem. Bardzo dziękujemy Przyjaciołom z Ośrodka za profesjonalnie przygotowane zajęcia i ciepłe przyjęcie.

Justyna Adamczyk, Urszula Wesół

ZABAWY Z PRL-u

            4 czerwca to dzień ważny dla wszystkich Polaków, w tym roku obchodzony wyjątkowo uroczyście – wspólnie wspominaliśmy 30. Rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do Senatu. To jeden z dobrych momentów, aby rozmawiać na temat takich wartości, jak wolność, solidarność, demokracja czy odpowiedzialność. W naszym przedszkolu postanowiliśmy zaprosić do tej dyskusji dzieci. Tego dnia w ramach ogólnopolskiego „Menu wolności” przedszkolaki zjadły obiad złożony z takich samych dań, jakie 30 lat temu pojawiły się przy Okrągłym Stole. Wspólny posiłek stał się okazją do przybliżenia dzieciom rangi czerwcowych wydarzeń oraz przybliżenia atmosfery tamtych dni. A ponieważ dzieci najlepiej uczą się przez doświadczenie, nasz ogród na chwilę zamienił się w podwórko sprzed trzydziestu lat. Przedszkolaki z ciekawością oglądały charakterystyczne obiekty miasta na fotografiach wykonanych trzy dekady temu i zestawiały je z ich aktualnym wizerunkiem. Poznały także bajki i zabawki popularne w tym okresie. Najlepsza zabawa rozpoczęła się jednak, gdy w ruch poszły skakanki, klasy, sznur i hula hop. Maluchy z wypiekami na twarzy i ogromnym zaangażowaniem oddały się ulubionym zabawom ich rodziców. To było wspaniałe doświadczenie dla dzieci i dorosłych 

"PRZEDSZKOLE BEZ PLASTIKU, ORAZ ŻYJ "ZERO WASTE""


30 maja w ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkole bez plastiku" gościem w naszym przedszkolu była pani Joanna Przybył - prekursorka idei Zero Waste  w Pile. Pani Joanna przybliżyła dzieciom podstawowe zasady, które  stosuje w życiu codziennym, aby życ ekologicznie i bardzo praktycznie, a wszystko po to,by dbać o Naszą Planetę. Nasz gość niczym "czarodziejka", nadaje przedmiotom drugie życie,tak aby jak najmniej gomadzić wokół siebie rzeczy, które wykorzystujemy jednokrotnie, a potem bez zastanowienia wyrzucamy  na śmietnik. Niezwykle cenną poradą i wskazówką jest niewątpliwie rezygnacja z tzw. zrywek (foliówek lub jednorazówek jak kto woli :))  na rzecz "siateczek z firaneczek". Lubimy takie nowinki, dlatego po spotkaniu z dziećmi, rodzice zaopatrywali się w takie siateczki, aby korzystać z nich przy następnych i następnych... zakupach. Sptkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna, która oprócz zbiorów własnych, wzbogacona została przez materiały udostępnione przez firmę ENERIS Surowce/ Altvater Piła Sp.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY Pani Joannie za bardzo interesujące spotkanie :)

Rozalia Sójka

"Krakowiaczek jeden..."


23 maja w przedszkolu odbyło się spotkanie z cyklu "Raz na ludowo". Tancerki Zespołu Pieśni i Tańca "Kachy" pani Magdalena i pani Rozalia, muzyk z Zespołu Ludowego "Górale Czadeccy" oraz gościnnie zaproszony pan Józef- nasz woźny przybliżyli dzieciom piękno tańca narodowego Krakowiak. Dzieci dokładnie zapoznały się z elementami stroju krakowskiego damskiego i męskiego, oraz z podstawowymi krokami tańca, a są to: cwał, haczyki, kaszka, krzesany  i chałupiec. Wysłuchały również tradycyjnych przyśpiewek ludowych. Niezwykle piękną niespodziankę sprawiły dzieci i panie z grupy "Leśne Ludki" oraz nasze specjalistki, które tego dnia ubrane były  w elementy stroju krakowskiego.  Jako pierwsi mogli wspólnie z prowadzącymi zatańczyć prawdziwego krakowiaka, który rozpoczął się dostojnie, ponieważ poprzedził go Hejnał z wieży Mariackiej zagrany  na trąbce przez pana Wiesława. Przygotowane przez prowadzące elementy stroju umożliwiły również pozostałym dzieciom zaprezentować się na scenie. Na zakończenie wszyscy  zaśpiewaliśmy przyśpiewkę ludową "Kukułeczka". Całemu spotkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna, której elementy zostały wyeksponowane w "Kąciku Regionalnym".

Rozalia Sójka

Następna strona