Godło Polski

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI

"Mój języczek mówi ładnie wiersze Doroty Gellner"

"Wszystkie dzieci
na całym świecie
śpiewają wesołe piosenki
i byle kamyk,
i byle szkiełko
biorą jak skarb
do ręki."

Tymi słowami, znanej dziecięcej poetki, rozpoczęliśmy III Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji "Mój języczek mówi ładnie wiersze Doroty Gellner. 28 lutego 2020 roku w piątkowe przedpołudnie przybyli do naszego przedszkola mali artyści z pilskich przedszkoli niepublicznych. Gościliśmy przedstawicieli Niepublicznego Przedszkola Zielona Dolina, Przedszkola Niepublicznego Arka Noego, Przedszkola Niepublicznego Caritas oraz Niepublicznego Przedszkola Kreatywnego Wesoła Przygoda. Dzieci zaprezentowały publiczności dziesięć utworów Doroty Gellner, między innymi pełen humoru wiersz pt. "Przyjęcie", przepiękne "Deszczowe róże", słodkie "Czekoladki dla sąsiadki", energiczny utwór pt. "Piłka", a także bardzo długi i ciekawy wiersz pt. "Pastereczka". Po wszystkich emocjonujących prezentacjach, artyści wzięli udział w zabawach ruchowych przy muzyce, a także zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Przegląd poezji podsumowała i zakończyła pani dyrektor Katarzyna Tużylak, wręczając wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody, a ich nauczycielkom podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzieci do recytacji wierszy. Po pamiątkowym zdjęciu wszyscy, w wyśmienitych humorach, rozeszli się do swoich przedszkoli, a my - gospodarze liczymy, że za rok znów się spotkamy, odkrywając twórczość kolejnego, dziecięcego poety.

Daria Lazarewicz, Justyna Adamczyk, Grażyna Dryka

W KARNAWALE SAME BALE

W karnawale same bale i również w naszym przedszkolu odbył się bal. Dzieci wcieliły się w rolę swoich bohaterów z bajek. Przedszkolaki bawiły się i tańczyły w rytm muzyki granej przez tatę naszego Oliwiera. Były ciekawe zabawy ruchowe, tańce zumby .Dzieci w tym dniu miały również inne atrakcje przygotowane w salach przez swoje Panie :karnawałowe kodowały na dywanie , wyklejały maski karnawałowe, budowały z klocków zamki dla księżniczek, przeszły na wybiegu prezentując swoje stroje. Była tez chwila na odpoczynek. Oj działo się działo.

Monika Kujawa

Akcja: segregacja

21 lutego nasze Przedszkole odwiedziła pani Klaudia Siekańska z firmy ALTVATER. Pani Klaudia, wraz ze swoim nieocenionym pomocnikiem Panem Profesorem (w tej roli rewelacyjna Pani Monika) przypomniała nam najważniejsze informacje na temat segregowania odpadów, a także przekazała kilka interesujących ciekawostek. Przedszkolaki wysłuchały bajki o tematyce ekologicznej oraz podzieliły się własnymi pomysłami – niekiedy bardzo oryginalnymi – jak możemy chronić naszą planetę. Przede wszystkim jednak dzieci mogły wypróbować swoje umiejętności podczas zajęć praktycznych z segregacji – wspólnymi siłami udało się wykonać poprawnie wszystkie zadania. To ciekawe spotkanie pomogło nam utrwalić i poszerzyć wiedzę z ważnego i bliskiego każdemu z nas obszaru, jakim jest dbanie i troska o przyrodę.

Rozalia Sójka, Urszula Wesół

Prezes Zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Pile odwiedza nasze przedszkole

W dniu 11.02.2020 r. i 14.02.2020r. w ramach realizacji OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU DOBRYCH UCZYNKÓW „ZIARENKA DOBRA” gościliśmy w naszym przedszkolu Prezesa Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Pile. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci poznały bliżej temat dotyczący drzew, środowiska leśnego i ochrony przyrody. Przedszkolaki miały okazję utrwalić zasady zachowania obowiązujące w lesie, poznali niektóre gatunki drzew i zagadnienia związane z ochroną przyrody.

Aleksandra Musiał

WYSTAWA W HOLU PRZEDSZKOLA

"PUDEŁKOWE MIASTO"

Na wystawie prezentowane są prace wykonane przez dzieci, ich rodziców i panie. Do końca lutego można podziwać oryginalną powstałą ze zużytych opakowań i przedmiotów wystawę "Piła - moje miasto". Prace przedstawiają makiety przestrzenne miasta z najdrobniejszymi szczegółami. Makiety wykonane są różnymi technikami i za pomocą materiałów wtórnych np. patyczki, rolki po papierach, pudełka itp. Ekspozycja stanowi ciekawą dekorację przedszkola jednocześnie pokazując, w jaki sposób można przetworzyć wtórnie odpady.

Anna Chołody

Małgorzata Kubat

SENSORYCZNE FERIE


Ferie zimowe to czas, kiedy dni w przedszkolu biegną nieco innym rytmem - jest nas trochę mniej, niż zwykle, niektórzy z Przedszkolaków korzystają z atrakcji w innych zakątkach Polski lub odpoczywają w domowym zaciszu. Dzieci, które pojawiły się w przedszkolu, również nie narzekały na nudę! Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zabawach z wykorzystaniem ... kisielu. Młodsi i starsi rozpoznawali zapachy, ćwiczyli pamięć i zręczność ręki, jak również do woli manipulowali przygotowaną masą. Mamy nadzieję, że wspólna zabawa dostarczyła wszystkim dużo wrażeń i radości.

Barbara Kupczyk, Sława Wesołowska, Urszula Wesół

Drodzy Rodzice,

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem dla Filipa Kaźmierczaka”.

Dziękujemy za każdy datek rzeczowy i finansowy, za Państwa obecność, zaangażowanie, uśmiech

i energię, która wspiera Filipa i Jego Bliskich w walce z chorobą.

Pracownicy Publicznego Przedszkola Nr 17

im. Krasnala Hałabały w Pile

JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU

        Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy, które zawieszają na przedszkolnych choinkach, uczą się kolęd, przygotowują Jasełka. W dzień przedszkolnej Wigilii 20 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całym przedszkolu, zapach pierników, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie w sali "Poziomek" zebrały się dzieci, personel przedszkola, pani dyrektor i zaproszeni goście, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez pracowników. Aktorzy - Józef, Maryja, Aniołki, Królowie, Pasterze, przygotowane dekoracje (żłóbek, gwiazda betlejemska, szopka), śpiew najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu dzieci z grupy "Skrzaty" i "Leśne Ludki" wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Pani dyrektor złożyła gościom, dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Po występach wszyscy zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach. Podczas posiłku cicho rozbrzmiewały kolędy. Kultywowanie tradycji jest szczególnie ważne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między ludźmi. W świadomości naszych dziadków Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości.

Anna Chołody, Anna Kołodziejczyk

Następna strona