Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

Dzień Przedszkolaka

W czwartek 20 września w naszym przedszkolu, tak jak i w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z okazji tak ważnego święta nie zabrakło atrakcji. Od samego rana rozbrzmiewała muzyka z największymi dziecięcymi przebojami. W salach nauczycielki witały wszystkich wręczając baloniki i malując twarze. Każda grupa oprócz przygotowanych zabaw miała również wyznaczone zadania do wykonania. Dzieci opowiadały o swoich marzeniach, które zostały spisane na papierowych chmurkach, a następnie umieszczone na tablicach grupowych. Kolejnym zadaniem było wymyślenie okrzyku związanego z nazwą grupy. Po bardzo słodkim drugim śniadaniu wszyscy w doskonałym humorze ruszyli w kolorowym korowodzie ulicami Piły. Podczas popołudniowej relaksacji grupy spotkały się w „przedszkolnym kinie” na seansie bajki „Kubuś Puchatek: Wielki napad na miód”. Podczas podwieczorku dzieci zajadały się pysznym ciastem, upieczonym przez nasze kochane Panie kucharki.
Można śmiało stwierdzić, że w tym dniu nikt się nie nudził!

ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO - Z UŚMIECHEM DO OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę - ok. 20 - 25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W celu wspierania tej ogromnej grupy osób 5 października już po raz czwarty obchodzimy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tej okazji prosimy, aby w piątek - 5 października dzieci przyszły ubrane do przedszkola, bądź miały na sobie element stroju w kolorze ZIELONYM, który jest symbolem wsparcia dla osób z MPD.

POKAŻMY, ŻE JESTEŚMY I WSPIERAMY OSOBY BORYKAJĄCE SIĘ NA CO DZIEŃ Z TRUDNOŚCIAMI SWOJEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

24 października 2018 r. Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski odwiedził grupę "Jagody".

W ramach uroczystości związanych z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę „Jagody” zaprosiły Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego do wykonania symboli narodowych.

W czasie zajęcia Pan Prezydent odczytał wiersz Marii Łaszczuk „Znak” a następnie z wielkim zaangażowaniem pomagał dzieciom w kodowaniu flagi Polski, układaniu z puzzli mapy i godła naszego państwa.

Na koniec Pan Prezydent dzielnie asystował w tworzeniu prac plastycznych. Efekty wspólnego działania „Jagody” dumnie prezentowały na wystawie w holu przedszkola.

ŚWIĘTUJEMY STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

W związku ze zbliżającym się  11 listopada Świętem Niepodległości dzieci z wszystkich oddziałów naszego przedszkola wspólnie z zaproszonymi przedstawicielami władz lokalnych i osób publicznych- p. Aleksandrą Iwanicką z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Pantaleona Szumana, p. Lidia Bochan z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej,  p. Beatą Różniak – Krzeszewską ze Szkoły Policji, Prezydentem Miasta Piły Piotrem Głowskim i pracownikiem Nadleśnictwa Zdrojowa Góra p. Anną Kałką - wykonały dowolną techniką plastyczną flagę i godło Polski, aby uczcić to święto. Jednocześnie dowiedziały się, co znaczą dla Polski słowa „ odzyskać niepodległość” – wolność. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki przypomniały sobie symbole narodowe  i wysłuchały hymnu naszego kraju.

Dzieci miały okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim uczestniczyły w najprostszej lekcji patriotyzmu dla najmłodszych.