PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

TEATR ŻYWEGO AKTORA

LEGENDA "O LECHU, CZECHU I RUSIE"

W ubiegłym tygodniu nauczycielki z naszego przedszkola, zaprosiły dzieci do teatru żywego aktora. W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, zaprezentowały przedszkolakom legendę pt. „Lech, Czech i Rus”. Magiczna słowiańska melodia na chwilę przeniosła wszystkich do prastarych czasów, a scenografia i kostiumy przybliżyły czasy Słowian. Młodzi widzowie z wielką ciekawością śledziły przygody bohaterów, a na zakończenie wspólnie z nimi wyrecytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”.

Rozalia Sójka

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

7 grudnia kolejna grupa naszych Przedszkolaków wzięła udział w przedsięwzięciach realizowanych w ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Tym razem Leśne Ludki skorzystały z zaproszenia naszych Przyjaciół i wybrały się do nowo wybudowanej sali gimnastycznej na specjalnie dla nich przygotowane zabawy sportowe. Przedszkolaki , w towarzystwie uczniów, rozpoczęły zabawę od wesołego pląsu z panią Ewą, żywiołowo zatańczyły Makarenę, po czym z zapałem rozpoczęły sportowe zmagania. Pod  czujnym okiem pani Joli, pani Justyny, pana Marcina i pana Andrzeja miały okazję spróbować swoich sił podczas aktywności, które na co dzień podczas swoich zajęć wykonują starsi koledzy! Niemałe zainteresowanie wzbudziły tory przeszkód złożone z różnorodnych kształtek i wypustek, drabinki do wspinania i sprzęt do gry w unihokeja. Wiele emocji towarzyszyło również turlaniu się po materacach oraz zabawach z woreczkami i szarfami. Leśne Ludki spisały się na medal, każdy pobił swój własny rekord, a wszystko w atmosferze radości i nieskrępowanej zabawy. Nie zabrakło także świątecznych akcentów i słodkiego upominku od Mikołaja. Bardzo dziękujemy Pracownikom i Uczniom Ośrodka za wspaniale przygotowane aktywności i świetną wspólną zabawę!

Urszula Wesół

ANDRZEJKI W PP17

30 listopada 2018 roku był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków z grupy „Słoneczek” oraz zaproszonych gości – uczniów OSW im. Marii Grzegorzewskiej. Już od rana nasze przedszkolaki mogły poczuć tajemniczy klimat – przebrane tego dnia za wróżki, czarodziejów i inne fantastyczne postaci zawitały do zaciemnionej i nietypowo przystrojonej sali. Wśród obecnych panowała zagadkowa atmosfera niepewności… A to wszystko za sprawą przepełnionych magią andrzejek! Świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom andrzejkowych zwyczajów i tradycji. Na środku sali czekało magiczne pudło, skrywające różne dziwne przedmioty. Można było je rozpoznać jedynie za pomocą zmysłu dotyku – niewielu śmiałków podjęło się tego wyzwania! Wszyscy natomiast chętnie wzięli udział we wróżbach (wszak każdy z nas chciałby poznać, co go czeka w przyszłości  oraz w zabawie z miotłą czarownicy i szalonych tańcach przy muzyce. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków oraz panie nauczycielki – andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię dzięki pysznym ciasteczkom z wróżbą prosto z pieca pani Ani. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…?

DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Z tej okazji nasze dzieci na zajęciach zapoznały się z pojęciem niepełnosprawności i jej różnymi obliczami. Gościliśmy też osoby niepełnosprawne - panią Agatę Wycisło i Pana Damiana Wycisło - instruktorów języka migowego, którzy przybliżyli nam podstawy języka migowego. Dzieci poznały zwroty grzecznościowe, nazwy zwierząt, owoców i warzyw oraz kolory. Wszystkim uczestnikom zajęcia przypadły do gustu.

    

Sława Wesołowska

Justyna Adamczyk

DOGOTERAPIA

W listopadzie br. wróciliśmy do zajęć z dogoterapii. Zajęcia prowadzi pani Magdalena Bandurska wraz z uroczą Bubą. Cieszymy się mogąc znów powitać pieski w naszym przedszkolu. 

                                                                                              Sława Wesołowska - organizator akcji

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

ŁATWIEJ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH!

21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z pewnością każdego dnia staramy kierować się standardami uprzejmości, uważności na drugiego człowieka i gotowości  do niesienia pomocy, jednak w pędzie codziennych spraw czasem trudno o nich pamiętać. Dlatego w tym szczególnym dniu przypominamy sobie o tych prostych, ale najistotniejszych zagadnieniach. Nasze przedszkolaki, które świetnie znają zasady życzliwości i uprzejmości, również uczestniczyły w zajęciach poruszających tę tematykę. Leśne Ludki, Jagody i Orzeszki poznały życzliwych przyjaciół – krasnala Życzliwka i misia Bolo, świetnie poradziły sobie z zadaniami i zagadkami dotyczącymi ocenyi zaprezentowania życzliwych zachowań. Dzieci wykonały również kartki dla chorych kolegów: Wiktorii, Nikoli i Pawła. Kolorowe, radosne, a nawet pachnące czekoladą – jak w przypadku Orzeszków – prace z pewnością pomogą naszym nowym przyjaciołom choć na chwilę zapomnieć o smutkach związanych z chorobą. Życzymy Wszystkim samych radosnych chwil i morza życzliwości!

KONKURS RECYTATORSKI

KAŻDY PRZEDSZKOLAK TO CHWAT, NA RECYTACJI DOBRZE SIĘ ZNA !

15 listopada 2018r. w naszym Przedszkolu odbył się Konkurs recytatorski „Moje ulubione wiersze polskich poetów – występy na stulecie niepodległości”. Przedszkolaki wraz z bliskimi zaprezentowali utwory swoich ukochanych artystów, nawiązując również do tematyki niepodległości. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, każdy z uczestników włożył w swój występ wiele wysiłku, dostarczając licznie zgromadzonym Widzom mnóstwo radości i wzruszeń. Jury w składzie: p. Katarzyna Tużylak, p. Lidia Majewska, p. Marek Strycharz zmierzyło się z niełatwym zadaniem wyłonienia laureatów. Oto oni:

I miejsce – Roksana Rosińska – Ptak z mamą Agnieszką,

II miejsce – Tymon Danielczak z mamą Iwoną,

III miejsce – Julia Knozowska.

Przyznano również nagrody specjalne:

Najlepsze przebranie: Wiktor Bużantowicz z mamą Sylwią,

Najlepsza choreografia: Michał Maciaszczyk z siostrą Lidią,

Owocna współpraca: Aleksandra Szopiera z bratem Gracjanem i mamą Iwoną,

Najpiękniejszy uśmiech – Emma Neumann – Dolik,

Super Pamięć – Wiktor Patelski,

Najlepszy kontakt z widownią – Jakub Dukat.

Oprócz możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, na uczestników czekały upominki, dyplomy, słodki poczęstunek oraz wesołe zabawy przygotowane przez panią Anię i panią Monikę.

Wszystkim Artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie naszym Konkursem. Szczególne podziękowania kierujemy do Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Marka Strycharza, który pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie i spędził z nami to niezwykłe popołudnie.

PLUSZOWY MIŚ

Najlepszy przyjaciel każdego dziecka to pluszowy miś. W tym tygodniu w przedszkolu towarzyszył nam na zajęciach , brał udział w zabawach, a w piątek w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się wielki międzyprzedszkolny turniej sportowy, podczas którego  świętowaliśmy urodziny naszego przyjaciela.

Następna strona