Godło Polski

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

RÓŻNORODNOŚĆ

           Dnia 3 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu uroczyśscie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Zespół Specjalistek przeprowadził dla wszystkich dzieci przedszkolnych zajęcia zwiększające świadomość społeczną na temat problemów z jakimi muszą zmagać się osoby niepełnosprawne.
Dzieci poprzez zabawę z wyłączeniem róznych zmysłów doświadzczały jak poruszać się bez
użycia wzroku, jak przekazać informację bez użycia słów, konstruowały budowle za pomocą nóg oraz rysowały niedominującą ręką. Wspólna zabawa zakończona była układaniem puzzli, które przedstawiły różnorodność świata Nas otaczającego.
Zajęciami Panie chciały podkreślić, że każdy człowiek jest inny, ma inne uzdolnienia i marzenia, ale każdy zasługuje na miłość i szcunek.

Barbara Górna

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączonych myślą prostą:

Żeby Polska, żeby Polska,

Żeby Polska była Polską…

 

                Każda rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest narodowym świętem i okazją do wspólnego spotkania pełnego refleksji, pamięci dla przeszłości i radości z życia w wolnym kraju. Takie spotkanie w naszym przedszkolu odbyło się 8 listopada. Dzieci z grupy „Jagody”, wspierane przez koleżanki i kolegów z pozostałych oddziałów, w piękny i prosty sposób przypomniały najważniejsze momenty z historii Polski prowadzące do odzyskania niepodległości. Do serc najmłodszych i dorosłych trafiły wiersze, piosenki, prezentacja multimedialna, a przede wszystkim inscenizacja rozbioru Polski w wykonaniu małych aktorów. Podniosły nastrój dodatkowo podkreśliły odświętne stroje, kotyliony wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz biało-czerwone dekoracje. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu emocji i wzruszeń.

WICEPREZYDENT W PRZEDSZKOLU

WICEPREZYDENT MIASTA PIŁY KRZYSZTOF SZEWC

ODWIEDZIŁ GRUPĘ "KACZUSZKI"

 

6 listopada 2019 r. w ramach uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości „Kaczuszki” zaprosiły Pana Krzysztofa Szewca na zajęcia plastyczne.

Podczas zajęcia  wiceprezydent naszego miasta udzielał odpowiedzi na pytania dzieci związane z jego pracą zawodową. Bardzo chętnie włączył się w działania plastyczne i dzielnie asystował w wykonywaniu kotylionów.

Przepiękne efekty pracy zostały zaprezentowane na wspólnej fotografii.

Lidia Majewska

 

STRAŻ MIEJSKA ODWIEDZA PRZEDSZKOLE


23 października gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy Pszczółki, Orzeszki i Leśne Ludki. Podczas prezentacji multimedialnej przedszkolaki miały okazję m.in. utrwalić numery alarmowe i zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z psem. Nasz gość - Pan Jarek krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję na "żółwia", która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem strażnika i pań przećwiczyły sobie tę pozycję. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Anna Chołody

WIZYTA PANI LEŚNIK


Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. W dniach 21 - 22 października w ramach współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość - Pani leśnik Anna Kałka. W czasie spotkań opowiadała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani Ania uświadomiła dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt tam mieszkających. Wizyta Pani leśnik to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pani Ani serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w grudniu.

Anna Chołody

„PSZCZÓŁKI” BAWIĄ SIĘ Z „LEŚNYMI LUDKAMI”

17.10.2019r. grupa „Pszczółki” wspólnie z grupą „Leśne Ludki” bawiły się podczas zajęcia    z serii „ Z matematyką na wesoło”. Dzieci  wskazywały        i nazywały części swojego ciała   i krasnala Hałabały, w małych zespołach wykonywały postać krasnala różnymi technikami plastycznymi. Dzieci świetnie  bawiły się podczas zabawy tanecznej do piosenki „Moje rączki” . Uśmiechy i radość ze wspólnego aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało. A efekty możecie Państwo podziwiać na wystawie w holu przedszkolnym.

Zajęcie przeprowadziły:

Małgorzata Kubat

Anna Chołody

Rozalia Sójka

 

"DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ"

"Raz w roku mamy niezwykłe święto.
My przedszkolaki o nim pamiętamy.
W prezencie dla pracowników przedszkola
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
Życzenia złożymy i zaśpiewamy."
Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, w prezencie, dla wszystkich pracowników przedszkola. Każda grupa od najmłodszych "Pszczółek", po najstarsze "Kaczuszki"  zaprezentowała, najpiękniej jak potrafiła, taniec lub piosenkę, przygotowaną specjalnie na tę uroczystość. Głos zabrała także pani dyrektor Katarzyna Tużylak, która podziękowała pracownikom za trud, troskę i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci, a dzieciom za piękny i wzruszający występ.

Daria Lazarewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

4 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Dzień rozpoczął się od wesołej zabawy z malowaniem śmiesznych buziek na balonach. Następnie każda grupa wykonała prace plastyczne ,,Wesoła twarz z uśmiechem - od ucha do ucha’’ i ,,Wesołe drzewko’’. Podczas zajęć dzieci w wybrany przez siebie i nauczyciela sposób bawiły się tak, by uśmiech towarzyszył im przez cały czas. Najważniejszym jednak punktem dnia była Parada Uśmiechu. Wszystkie grupy wraz z zaproszonymi gośćmi z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego wyruszyły w kolorowym i wesołym korowodzie ulicami miasta. Po drodze wręczane były uśmiechnięte odznaki przechodniom oraz osobom pracującym w pobliskich zakładach pracy. Grupa „Jagody” miała również za zadanie dotrzeć z uśmiechem do Pana Prezydenta. Podczas popołudniowych zajęć dzieci mogły wysłuchać terapeutycznych bajek, o tym jak ważny w życiu jest śmiech. Cały dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

Aleksandra Walczak, Anita Rerek

Następna strona