PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

"RODZICE - DZIECIOM" cd.

W ramach tej samej akcji "Program Wolontariatu Pracowniczego PLP - InicJaTyWy z Signify", sala dzieci z grupy "Poziomki" wzbogaciła się o nowe elementy do zabaw i działań sensorycznych. Poznawanie świata za pomocą zmysłów bedzie jeszcze bardziej efektywne.

"RODZICE - DZIECIOM"

W dniach 15 -17 marca 2019r. rodzice dzieci z grupy "Orzeszki" uczestniczyli w malowaniu sali przedszkolnej. Środki na remont zostały uzyskane w ramach projektu "Program Wolontariatu Pracowniczego PLP - InicJaTyWy z Signify, z którym wystąpiła pani Klaudia M.

Bardzo gorąco dziękuję za pracę i zaangażowanie pani Darii S., Monice L., Julii M., Katarzynie P., Dorocie i Leszkowi G., Pawłowi B., Tomaszowi R., Pawłowi G., Marcinowi P.

Jesteście Państwo Wielcy.

Katarzyna Tużylak 

Dyrektor przedszkola 

"ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA"

W minioną środę, 20 marca 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Z tej okazji - na znak solidarności z osobami z tym schorzeniem oraz ich opiekunami - założyliśmy dwie niepasujące do siebie, różnokolorowe skarpetki.
Kolorowa, niepasująca skarpetka symbolizuje dodatkowy, trzeci chromosom, z którym rodzą się osoby z Zespołem Downa.
W tym dniu panie specjalistki zorganizowały skarpetkowy teatrzyk dla dzieci oraz zaproszonych gości - uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Dzięki poznaniu przygód sympatycznej skarpetki "Białej" oraz innych mieszkańców Skarpetkowa, dzieci uczyły się otwartości i tolerancji w stosunku do innych osób
oraz dowiedziały się, że każdy człowiek ma prawo do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Zabawy ruchowe kończące spektakl dostarczyły dzieciom wielu wrażeń oraz pozytywnej energii na cały dzień.

Urszula Wesół
Sława Wesołowska
Barbara Kupczyk
Justyna Adamczyk

"ŻYWE OBRAZY"

Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 12 w Pile była organizatorem konkursu międzyszkolnego "Żywe obrazy". W tym roku nasze przedszkole reprezentowała Daria Lazarewicz, która otrzymała wyróżnienie za obraz "Dziewczynka z misiem" Olgi Boznanskiej, a modelką do obrazu była Julka Ochyra. W konkursie wzięła również udział Paulina Ostrowska, która zajęła trzecie miejsce za obraz "Żydówka z pomarańczami" Aleksandra Gierymskiego.

Paulina Ostrowska

PRZEGLĄD POEZJI

"Pewnego dnia
wyjdę z domu o świcie,
tak cicho,
że nawet się nie zbudzicie.

I pójdę,
i będę wędrować po świecie"

27 lutego 2019 roku, Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały zaprosiło małych artystów z pilskich przedszkoli niepublicznych, do wspólnej wędrówki śladami poezji. W naszym przedszkolu odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji "Mój języczek mówi ładnie wiersze Danuty Wawiłow". Na zaproszenie odpowiedziało sześć placówek: Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Miś Wojtek", Niepubliczne Przedszkole "Zielona Dolina", Przedszkole Niepubliczne "Arka Noego", Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne "Ogród Montessori", Niepubliczne Przedszkole Artystyczno - Językowe "Fioletowa Sowa" oraz Przedszkole Niepubliczne Caritas Nr 1. Recytowane przez dzieci wiersze dostarczyły widzom mnóstwa wrażeń - śmiechu, radości, ale i wzruszenia. Przedszkolaki włożyły dużo serca i wysiłku, aby śmiało wystąpić przed publicznością, która ich trud dzielnie wynagradzała gromkimi brawami. Prócz recytacji tak genialnych wierszy, jak "Zapach czekolady", "Szybko", "A jak będę dorosła", czy "Mama ma zmartwienie", dzieci uczestniczyły w zabawach przy muzyce, a także czekał na nie słodki poczęstunek. Ostatnim punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród dla każdego małego artysty, w podziękowaniu za przybliżenie nam twórczości Danuty Wawiłow i wielkie emocje, których nam dostarczyli. Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Może za rok, będzie nas jeszcze więcej?

Justyna Adamczyk
Urszula Wesół
Daria Lazarewicz

"W karnawale same bale - wszyscy bawią się wspaniale"
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 05.02.2019 roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od samego rana pojawiły się kolorowe postacie: wróżki, królewny, rycerze, piraci, policjanci, Spidermany i Batmany... nie sposób wymienić ich wszystkich. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu pana Michała Masłowskiego, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Na sali balowej podczas pląsów robiło się kolorowo i wszyscy bawili się wesoło w rytm samby, walczyka, hitu Sławomira i ponadczasowych Kaczuch. A kiedy zmęczenie dało o sobie znać, dzieci mogły uczestniczyć w różnych działaniach przygotowanych w salach: sensorycznej, doświadczania świata, małego czytelnika, mody. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i dekoracji sali. Gościom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dziękujemy za wspólną zabawę, a panu Michałowi naszemu DJ bijemy wielkie brawa i prosimy o bis w przyszłym roku.

 Anna Chołody Rozalia Sójka   

MIŚ

"MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA"


14 stycznia w naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście - mieszkańcy Stumilowego Lasu. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki, Miś i jego przyjaciele witali również wchodzących do przedszkola. Bohaterowie przygód o Kubusiu Puchatku towarzyszyli przedszkolakom przez cały dzień, którego najważniejszym punktem był teatrzyk "Misiowa przygoda". Dzieci zapoznały się historią               o perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku opowiedzianą za pomocą pacynek, a następnie uczestniczyły w zabawach ze śpiewem i piosenką. Dla Wszystkich był to bardzo miły dzień, mimo śnieznej zawieruchy za oknem.
                                                                        ***
Dziękujemy za prace, ktore wpłynęły do nas w ramach konkursu "Moje najpiękniejsze chwile z Kubusiem Puchatkiem". Jesteśmy pod wrażeniem Państwa pomysłowości i staranności oraz mamy nadzieję,          że wspólna zabawa dostarczyła Państwu mnóstwo radości. Uczestnikom Konkursu gratulujemy,             a Wszystkich zapraszamy do obejrzenia galerii w holu przedszkola.

Justyna Adamczyk, Sława Wesołowska, Urszula Wesół

                                RODZICE, BLISCY, DZIECI

„Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem ciepła i spokoju,

Niech życzenia się spełniają, a postanowienia zmieniają życie.

Niech świąteczny czar trwa jak najdłużej i niech każdy z Was już zawsze nosi w sercu świąteczną moc- moc spełnionych marzeń.”

Niech delikatność, dobroć, radość, życzliwość wobec siebie i innych wypełnią cały nadchodzący rok.

        Życzymy Państwu Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

 Katarzyna Tużylak i Pracownicy

Publicznego Przedszkola Nr 17 im. Krasnala Hałabały

   

Następna strona