PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

JASEŁKA

UROCZYSTE JASEŁKA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 17

IM. KRASNALA HAŁABAŁY

W środę 19.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość -  wigilia przedszkolna. Przy dźwiękach piosenki „Jest taki dzień”  pani Anna Wizjan wprowadziła całą społeczność przedszkolną w  magiczny, świąteczny nastrój słowami:

„Jest taka noc jedyna w roku grudniowa noc, kiedy o zmroku …

Gdy pierwsza gwiazda na niebie świeci, przy wspólnym stole rodzice, dzieci, cała rodzina w kole zebrana, by witać razem Jezusa Pana …

… w białej pościeli świat otulony, opłatkiem łączy wszystkich zwaśnionych …

… w tę noc jedyną  moi kochani, jesteśmy jak zaczarowani

… i każdy cud się zdarzyć może, gdy na świat przyszło dziecię Boże”…

Wszystkie dzieci wraz z pracownikami i zaproszonymi gośćmi obejrzały „Jasełka”  w wykonaniu grupy  „Jagody”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. „Jagody” we wspaniałych strojach pięknie prezentowały się na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy widzowie ulegli magii występów, które zakończyły się życzeniami:

 „zdrowia dobrego, dostatku, życia długiego w dodatku. Sławy, potęgi, swobody i w niebie wiecznej nagrody…”

Całość dopełniły życzenia przekazane przez panią dyrektor Katarzynę Tużylak. Całe przedszkole w tym dniu było przepełnione magią nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.  Życzeniom  pełnym serdeczności, miłości oraz wzajemnego szacunku nie było końca. Oby ten nastrój towarzyszył nam jeszcze przez wiele, wiele dni.

Hanna Poczewska

KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA BUDYNKU
KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA BUDYNKU

    

                                                      

Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Pilskim OSI

-obiekty oświatowe w Pile

W dniu 6 marca 2017 roku pomiędzy Zarządem Województwa Wielkopolskiego a Gminą Piła została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pt. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Pilskim OSI -obiekty oświatowe w Pile” nr RPWP.03.02.01-30-0002/16-00. Projekt jest współfinansowany środkami Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3 Energia, Działanie 3.2  Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznymi mieszkaniowym, Poddziałanie 3.2.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej. Przedsięwzięcie ujęte jest w Mandacie Terytorialnym dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Zgodnie z zawartą umową kwoty są następujące:

Całkowita wartość projektu6 005 274,09 zł

w tym:

wydatki kwalifikowalne5 669 365,70zł

dofinansowanie UE4 759 999,41 zł

środki własne1245274,68zł

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja czterech budynków użyteczności publicznej –obiektów oświatowych na terenie miasta Piły: Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Grabowej 18, Publicznego Przedszkola nr 14im. Wróbelka Elemelka przy ul. Jana Brzechwy 10,Publicznego Przedszkola nr 17 im. Krasnala Hałabały przy ul. Śniadeckich 3A, Żłobka nr 1przy ul. Grabowej 7. W ramach projektu zakłada się podjęcie prac termomodernizacyjnych mających na celu obniżenie zużycia energii cieplnej oraz energii elektrycznej w obiektach oświatowych, a także ograniczenie emisji zanieczyszczeń, w tym CO2i pyłu PM10. Dzięki realizacji projektu wzrośnie efektywność energetyczna w poszczególnych budynkach użyteczności publicznej.

W ramach planowanych prac termomodernizacyjnych zostaną wykonane:

-w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile: docieplenie stropodachu budynku głównego, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie dachu łączników i hal sportowych, wymiana luksferów na klatkach schodowych na okna, wymiana drzwi zewnętrznych, wykonanie nowej instalacji ciepłej wody użytkowej, wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, wymiana oświetlenia na energooszczędne,

-w budynku Publicznego Przedszkola nr 14 im. Wróbelka Elemelka w Pile: docieplenie stropodachu, docieplenie ścian zewnętrznych szczytowych, docieplenie ścian zewnętrznych podłużnych, wykonanie nowej instalacji ciepłej wody użytkowej, wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania,

-w budynku Publicznego Przedszkola nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile: ocieplenie stropodachu budynku, ocieplenie ścian zewnętrznych nośnych, wymiana drzwi zewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic, ocieplenie ścian zewnętrznych osłonowych, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania,

-w budynku Żłobka nr 1 w Pile: ocieplenie ścian przyziemia, ocieplenie stropodachu wentylowanego budynku głównego, ocieplenie dachu pełnego nad wejściem do budynku i budynku gospodarczego, ocieplenie ścian zewnętrznych budynku głównego, wymiana drzwi zewnętrznych.

Realizacja projektu obejmuje okres od stycznia 2014 roku do grudnia2017 roku.

 

Wrzesień2017

TEATR ŻYWEGO AKTORA

LEGENDA "O LECHU, CZECHU I RUSIE"

W ubiegłym tygodniu nauczycielki z naszego przedszkola, zaprosiły dzieci do teatru żywego aktora. W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, zaprezentowały przedszkolakom legendę pt. „Lech, Czech i Rus”. Magiczna słowiańska melodia na chwilę przeniosła wszystkich do prastarych czasów, a scenografia i kostiumy przybliżyły czasy Słowian. Młodzi widzowie z wielką ciekawością śledziły przygody bohaterów, a na zakończenie wspólnie z nimi wyrecytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”.

Rozalia Sójka

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

7 grudnia kolejna grupa naszych Przedszkolaków wzięła udział w przedsięwzięciach realizowanych w ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Tym razem Leśne Ludki skorzystały z zaproszenia naszych Przyjaciół i wybrały się do nowo wybudowanej sali gimnastycznej na specjalnie dla nich przygotowane zabawy sportowe. Przedszkolaki , w towarzystwie uczniów, rozpoczęły zabawę od wesołego pląsu z panią Ewą, żywiołowo zatańczyły Makarenę, po czym z zapałem rozpoczęły sportowe zmagania. Pod  czujnym okiem pani Joli, pani Justyny, pana Marcina i pana Andrzeja miały okazję spróbować swoich sił podczas aktywności, które na co dzień podczas swoich zajęć wykonują starsi koledzy! Niemałe zainteresowanie wzbudziły tory przeszkód złożone z różnorodnych kształtek i wypustek, drabinki do wspinania i sprzęt do gry w unihokeja. Wiele emocji towarzyszyło również turlaniu się po materacach oraz zabawach z woreczkami i szarfami. Leśne Ludki spisały się na medal, każdy pobił swój własny rekord, a wszystko w atmosferze radości i nieskrępowanej zabawy. Nie zabrakło także świątecznych akcentów i słodkiego upominku od Mikołaja. Bardzo dziękujemy Pracownikom i Uczniom Ośrodka za wspaniale przygotowane aktywności i świetną wspólną zabawę!

Urszula Wesół

ANDRZEJKI W PP17

30 listopada 2018 roku był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków z grupy „Słoneczek” oraz zaproszonych gości – uczniów OSW im. Marii Grzegorzewskiej. Już od rana nasze przedszkolaki mogły poczuć tajemniczy klimat – przebrane tego dnia za wróżki, czarodziejów i inne fantastyczne postaci zawitały do zaciemnionej i nietypowo przystrojonej sali. Wśród obecnych panowała zagadkowa atmosfera niepewności… A to wszystko za sprawą przepełnionych magią andrzejek! Świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom andrzejkowych zwyczajów i tradycji. Na środku sali czekało magiczne pudło, skrywające różne dziwne przedmioty. Można było je rozpoznać jedynie za pomocą zmysłu dotyku – niewielu śmiałków podjęło się tego wyzwania! Wszyscy natomiast chętnie wzięli udział we wróżbach (wszak każdy z nas chciałby poznać, co go czeka w przyszłości  oraz w zabawie z miotłą czarownicy i szalonych tańcach przy muzyce. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków oraz panie nauczycielki – andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię dzięki pysznym ciasteczkom z wróżbą prosto z pieca pani Ani. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…?

DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Z tej okazji nasze dzieci na zajęciach zapoznały się z pojęciem niepełnosprawności i jej różnymi obliczami. Gościliśmy też osoby niepełnosprawne - panią Agatę Wycisło i Pana Damiana Wycisło - instruktorów języka migowego, którzy przybliżyli nam podstawy języka migowego. Dzieci poznały zwroty grzecznościowe, nazwy zwierząt, owoców i warzyw oraz kolory. Wszystkim uczestnikom zajęcia przypadły do gustu.

    

Sława Wesołowska

Justyna Adamczyk

DOGOTERAPIA

W listopadzie br. wróciliśmy do zajęć z dogoterapii. Zajęcia prowadzi pani Magdalena Bandurska wraz z uroczą Bubą. Cieszymy się mogąc znów powitać pieski w naszym przedszkolu. 

                                                                                              Sława Wesołowska - organizator akcji

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

ŁATWIEJ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH!

21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z pewnością każdego dnia staramy kierować się standardami uprzejmości, uważności na drugiego człowieka i gotowości  do niesienia pomocy, jednak w pędzie codziennych spraw czasem trudno o nich pamiętać. Dlatego w tym szczególnym dniu przypominamy sobie o tych prostych, ale najistotniejszych zagadnieniach. Nasze przedszkolaki, które świetnie znają zasady życzliwości i uprzejmości, również uczestniczyły w zajęciach poruszających tę tematykę. Leśne Ludki, Jagody i Orzeszki poznały życzliwych przyjaciół – krasnala Życzliwka i misia Bolo, świetnie poradziły sobie z zadaniami i zagadkami dotyczącymi ocenyi zaprezentowania życzliwych zachowań. Dzieci wykonały również kartki dla chorych kolegów: Wiktorii, Nikoli i Pawła. Kolorowe, radosne, a nawet pachnące czekoladą – jak w przypadku Orzeszków – prace z pewnością pomogą naszym nowym przyjaciołom choć na chwilę zapomnieć o smutkach związanych z chorobą. Życzymy Wszystkim samych radosnych chwil i morza życzliwości!

Następna strona