Godło Polski

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

Drodzy Rodzice,

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem dla Filipa Kaźmierczaka”.

Dziękujemy za każdy datek rzeczowy i finansowy, za Państwa obecność, zaangażowanie, uśmiech

i energię, która wspiera Filipa i Jego Bliskich w walce z chorobą.

Pracownicy Publicznego Przedszkola Nr 17

im. Krasnala Hałabały w Pile

JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU

        Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy, które zawieszają na przedszkolnych choinkach, uczą się kolęd, przygotowują Jasełka. W dzień przedszkolnej Wigilii 20 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całym przedszkolu, zapach pierników, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie w sali "Poziomek" zebrały się dzieci, personel przedszkola, pani dyrektor i zaproszeni goście, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez pracowników. Aktorzy - Józef, Maryja, Aniołki, Królowie, Pasterze, przygotowane dekoracje (żłóbek, gwiazda betlejemska, szopka), śpiew najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu dzieci z grupy "Skrzaty" i "Leśne Ludki" wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Pani dyrektor złożyła gościom, dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Po występach wszyscy zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach. Podczas posiłku cicho rozbrzmiewały kolędy. Kultywowanie tradycji jest szczególnie ważne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między ludźmi. W świadomości naszych dziadków Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości.

Anna Chołody, Anna Kołodziejczyk

RÓŻNORODNOŚĆ

           Dnia 3 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu uroczyśscie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Zespół Specjalistek przeprowadził dla wszystkich dzieci przedszkolnych zajęcia zwiększające świadomość społeczną na temat problemów z jakimi muszą zmagać się osoby niepełnosprawne.
Dzieci poprzez zabawę z wyłączeniem róznych zmysłów doświadzczały jak poruszać się bez
użycia wzroku, jak przekazać informację bez użycia słów, konstruowały budowle za pomocą nóg oraz rysowały niedominującą ręką. Wspólna zabawa zakończona była układaniem puzzli, które przedstawiły różnorodność świata Nas otaczającego.
Zajęciami Panie chciały podkreślić, że każdy człowiek jest inny, ma inne uzdolnienia i marzenia, ale każdy zasługuje na miłość i szcunek.

Barbara Górna

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączonych myślą prostą:

Żeby Polska, żeby Polska,

Żeby Polska była Polską…

 

                Każda rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest narodowym świętem i okazją do wspólnego spotkania pełnego refleksji, pamięci dla przeszłości i radości z życia w wolnym kraju. Takie spotkanie w naszym przedszkolu odbyło się 8 listopada. Dzieci z grupy „Jagody”, wspierane przez koleżanki i kolegów z pozostałych oddziałów, w piękny i prosty sposób przypomniały najważniejsze momenty z historii Polski prowadzące do odzyskania niepodległości. Do serc najmłodszych i dorosłych trafiły wiersze, piosenki, prezentacja multimedialna, a przede wszystkim inscenizacja rozbioru Polski w wykonaniu małych aktorów. Podniosły nastrój dodatkowo podkreśliły odświętne stroje, kotyliony wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz biało-czerwone dekoracje. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu emocji i wzruszeń.

WICEPREZYDENT W PRZEDSZKOLU

WICEPREZYDENT MIASTA PIŁY KRZYSZTOF SZEWC

ODWIEDZIŁ GRUPĘ "KACZUSZKI"

 

6 listopada 2019 r. w ramach uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości „Kaczuszki” zaprosiły Pana Krzysztofa Szewca na zajęcia plastyczne.

Podczas zajęcia  wiceprezydent naszego miasta udzielał odpowiedzi na pytania dzieci związane z jego pracą zawodową. Bardzo chętnie włączył się w działania plastyczne i dzielnie asystował w wykonywaniu kotylionów.

Przepiękne efekty pracy zostały zaprezentowane na wspólnej fotografii.

Lidia Majewska

 

STRAŻ MIEJSKA ODWIEDZA PRZEDSZKOLE


23 października gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy Pszczółki, Orzeszki i Leśne Ludki. Podczas prezentacji multimedialnej przedszkolaki miały okazję m.in. utrwalić numery alarmowe i zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z psem. Nasz gość - Pan Jarek krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję na "żółwia", która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem strażnika i pań przećwiczyły sobie tę pozycję. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Anna Chołody

WIZYTA PANI LEŚNIK


Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. W dniach 21 - 22 października w ramach współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość - Pani leśnik Anna Kałka. W czasie spotkań opowiadała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani Ania uświadomiła dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt tam mieszkających. Wizyta Pani leśnik to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pani Ani serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w grudniu.

Anna Chołody

„PSZCZÓŁKI” BAWIĄ SIĘ Z „LEŚNYMI LUDKAMI”

17.10.2019r. grupa „Pszczółki” wspólnie z grupą „Leśne Ludki” bawiły się podczas zajęcia    z serii „ Z matematyką na wesoło”. Dzieci  wskazywały        i nazywały części swojego ciała   i krasnala Hałabały, w małych zespołach wykonywały postać krasnala różnymi technikami plastycznymi. Dzieci świetnie  bawiły się podczas zabawy tanecznej do piosenki „Moje rączki” . Uśmiechy i radość ze wspólnego aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało. A efekty możecie Państwo podziwiać na wystawie w holu przedszkolnym.

Zajęcie przeprowadziły:

Małgorzata Kubat

Anna Chołody

Rozalia Sójka

 

Następna strona