Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

24 października 2018 r. Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski odwiedził grupę "Jagody".

W ramach uroczystości związanych z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę „Jagody” zaprosiły Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego do wykonania symboli narodowych.

W czasie zajęcia Pan Prezydent odczytał wiersz Marii Łaszczuk „Znak” a następnie z wielkim zaangażowaniem pomagał dzieciom w kodowaniu flagi Polski, układaniu z puzzli mapy i godła naszego państwa.

Na koniec Pan Prezydent dzielnie asystował w tworzeniu prac plastycznych. Efekty wspólnego działania „Jagody” dumnie prezentowały na wystawie w holu przedszkola.

ŚWIĘTUJEMY STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

W związku ze zbliżającym się  11 listopada Świętem Niepodległości dzieci z wszystkich oddziałów naszego przedszkola wspólnie z zaproszonymi przedstawicielami władz lokalnych i osób publicznych- p. Aleksandrą Iwanicką z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Pantaleona Szumana, p. Lidia Bochan z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej,  p. Beatą Różniak – Krzeszewską ze Szkoły Policji, Prezydentem Miasta Piły Piotrem Głowskim i pracownikiem Nadleśnictwa Zdrojowa Góra p. Anną Kałką - wykonały dowolną techniką plastyczną flagę i godło Polski, aby uczcić to święto. Jednocześnie dowiedziały się, co znaczą dla Polski słowa „ odzyskać niepodległość” – wolność. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki przypomniały sobie symbole narodowe  i wysłuchały hymnu naszego kraju.

Dzieci miały okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim uczestniczyły w najprostszej lekcji patriotyzmu dla najmłodszych.