Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

Szanowni Rodzice

Informuję, że „Deklaracje o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile w roku szkolnym 2019/ 2020” będą wydawane Państwu oraz przyjmowane w terminie od 15 do 24 kwietnia 2019 r. w przedszkolu od godz. 6:30 do 16:30  u dyrektora przedszkola.

Szanowni Rodzice

Informuję, że „Deklaracje o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile w roku szkolnym 2019/ 2020” będą wydawane Państwu oraz przyjmowane w terminie od 15 do 24 kwietnia 2019 r. w przedszkolu od godz. 6:30 do 16:30 u nauczycieli grupy.

Szczegółowe informacje o naborze do pilskich przedszkoli na rok szkolny 2019/ 20120 uzyskacie Państwo wchodząc w zakładkę Linki i klikając na hasło Nabór.

Dyrektor Przedszkola

Katarzyna Tużylak

DRODZY RODZICE, SZANOWNI PAŃSTO

W ZWIĄZKU Z ZAPOWIEDZIANYM NA 8 KWIETNIA 2019 R. STRAJKIEM, INFORMUJĘ, ŻE Z POWODU NIEOBECNOŚCI NAUCZYCIELI I PERSONELU OBSŁUGI PRZEDSZKOLE BĘDZIE ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA ZE WZGLĘDU NA BRAK MOŻLIWOŚCI ZORGANIZOWANIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH, WYCHOWAWCZYCH          I OPIEKUŃCZYCH , CO ZOSTAŁO UZGODNIONE Z ORGANEM PROWADZĄCYM. ZWRACAM SIĘ DO PAŃSTWA Z PROŚBĄ O ZROZUMIENIE TEJ TRUDNEJ DLA NAS WSZYSTKICH SYTUACJI I ZORGANIZOWANIE OPIEKI DLA SWOICH DZIECI.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

KATARZYNA TUŻYLAK

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE

W ZWIĄZKU Z ZAPOWIEDZIANYM NA 8 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK) 2019R. STRAJKIEM, INFORMUJĘ, ŻE Z POWODU NIEOBECNOŚCI NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLE BĘDZIE ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA. ZWRACAM SIĘ DO PAŃSTWA       Z PROŚBĄ O ZROZUMIENIE TEJ TRUDNEJ DLA NAS WSZYSTKICH SYTUACJI I ZORGANIZOWANIE OPIEKI DLA SWOICH DZIECI.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

KATARZYNA TUŻYLAK

"RODZICE - DZIECIOM" cd.

W ramach tej samej akcji "Program Wolontariatu Pracowniczego PLP - InicJaTyWy z Signify", sala dzieci z grupy "Poziomki" wzbogaciła się o nowe elementy do zabaw i działań sensorycznych. Poznawanie świata za pomocą zmysłów bedzie jeszcze bardziej efektywne.

"RODZICE - DZIECIOM"

W dniach 15 -17 marca 2019r. rodzice dzieci z grupy "Orzeszki" uczestniczyli w malowaniu sali przedszkolnej. Środki na remont zostały uzyskane w ramach projektu "Program Wolontariatu Pracowniczego PLP - InicJaTyWy z Signify, z którym wystąpiła pani Klaudia M.

Bardzo gorąco dziękuję za pracę i zaangażowanie pani Darii S., Monice L., Julii M., Katarzynie P., Dorocie i Leszkowi G., Pawłowi B., Tomaszowi R., Pawłowi G., Marcinowi P.

Jesteście Państwo Wielcy.

Katarzyna Tużylak

Dyrektor przedszkola

"ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA"

W minioną środę, 20 marca 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Z tej okazji - na znak solidarności z osobami z tym schorzeniem oraz ich opiekunami - założyliśmy dwie niepasujące do siebie, różnokolorowe skarpetki.
Kolorowa, niepasująca skarpetka symbolizuje dodatkowy, trzeci chromosom, z którym rodzą się osoby z Zespołem Downa.
W tym dniu panie specjalistki zorganizowały skarpetkowy teatrzyk dla dzieci oraz zaproszonych gości - uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Dzięki poznaniu przygód sympatycznej skarpetki "Białej" oraz innych mieszkańców Skarpetkowa, dzieci uczyły się otwartości i tolerancji w stosunku do innych osób
oraz dowiedziały się, że każdy człowiek ma prawo do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Zabawy ruchowe kończące spektakl dostarczyły dzieciom wielu wrażeń oraz pozytywnej energii na cały dzień.

Urszula Wesół
Sława Wesołowska
Barbara Kupczyk
Justyna Adamczyk

"ŻYWE OBRAZY"

Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 12 w Pile była organizatorem konkursu międzyszkolnego "Żywe obrazy". W tym roku nasze przedszkole reprezentowała Daria Lazarewicz, która otrzymała wyróżnienie za obraz "Dziewczynka z misiem" Olgi Boznanskiej, a modelką do obrazu była Julka Ochyra. W konkursie wzięła również udział Paulina Ostrowska, która zajęła trzecie miejsce za obraz "Żydówka z pomarańczami" Aleksandra Gierymskiego.

Paulina Ostrowska