Godło Polski

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 17 IM. KRASNALA HAŁABAŁY W PILE
E-mail: pp17@przedszkole17.pila.pl Tel.: 672-141-196

AKTUALNOŚCI

Jesteś tutaj: Lewe menu / AKTUALNOŚCI

Informacja dotycząca uczęszczania dzieci do przedszkola w sierpniu 2019 r.

Rodzice


W dniu 24 czerwca 2019 r. po godzinie 10.00 dostępna będzie lista dzieci zakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile               w sierpniu 2019 r.
Personel przedszkola nie udziela informacji telefonicznych w tym temacie.


 W dniach 24 czerwca- 2 lipca 2019 r. zapraszam Państwa do przedszkola w celu podpisania "Infromacji o zasadach pobierania opłat miesięcznych                        za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu Nr 17 im. Krasnala Hałabały w okresie od 01.08.2019 r- 27.08.2019 r."  

                  dyrektor- Katarzyna Tużylak

„OD POCZTÓWKI DO E-MAILA”

            W kończącym się już roku szkolnym przedszkolaki z grupy Leśne Ludki uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Od pocztówki do e-maila – przedszkolaki z Wielkopolski poznają nowoczesne technologie”. W ramach projektu prowadzonego we współpracy z Przedszkolem nr 96 „Jarzębinka” w Poznaniu, dzieci podczas cyklicznych zajęć poznawały różne sposoby komunikowania się z kolegami z odległego miasta. Dzieci wymieniały listy, fotografie i pocztówki, odbierały i pisały e-maile, a nawet rozmawiały za pomocą aplikacji Skype! Zwieńczeniem projektu była wymiana własnoręcznie wykonanych upominków z okazji Dnia Dziecka. Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu stały się dla dzieci okazją do poznania kultury stolicy naszego regionu, jak również odkrycia, że porozumiewać się można także na odległość, a komputer ma wiele różnych zastosowań.

Paulina Ostrowska, Urszula Wesół

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

            Czy jest coś, co kochają wszystkie dzieci? Niewątpliwie jest to dobra zabawa, najlepiej z dużą dawką ruchu. Z takiej właśnie aktywności mogły skorzystać „Poziomki” – kolejna grupa, która wzięła udział z działaniach prowadzonych w ramach współpracy naszego Przedszkola ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej. 31 maja przedszkolaki raźno wyruszyły do pięknie wyposażonej sali gimnastycznej sąsiadującego z nami Ośrodka, gdzie czekały na nich prawdziwe niespodzianki: trampoliny, deskorolki, gra w piłkę i mini hokeja. Poziomki z pomocą nauczycieli i uczniów Ośrodka raźno pokonywały kolejne przeszkody, a na koniec wzięły udział w żywiołowym pląsie oraz relaksującym tańcu. Ośrodek opuściły pełne wrażeń i ze słodkim upominkiem. Bardzo dziękujemy Przyjaciołom z Ośrodka za profesjonalnie przygotowane zajęcia i ciepłe przyjęcie.

Justyna Adamczyk, Urszula Wesół

ZABAWY Z PRL-u

            4 czerwca to dzień ważny dla wszystkich Polaków, w tym roku obchodzony wyjątkowo uroczyście – wspólnie wspominaliśmy 30. Rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do Senatu. To jeden z dobrych momentów, aby rozmawiać na temat takich wartości, jak wolność, solidarność, demokracja czy odpowiedzialność. W naszym przedszkolu postanowiliśmy zaprosić do tej dyskusji dzieci. Tego dnia w ramach ogólnopolskiego „Menu wolności” przedszkolaki zjadły obiad złożony z takich samych dań, jakie 30 lat temu pojawiły się przy Okrągłym Stole. Wspólny posiłek stał się okazją do przybliżenia dzieciom rangi czerwcowych wydarzeń oraz przybliżenia atmosfery tamtych dni. A ponieważ dzieci najlepiej uczą się przez doświadczenie, nasz ogród na chwilę zamienił się w podwórko sprzed trzydziestu lat. Przedszkolaki z ciekawością oglądały charakterystyczne obiekty miasta na fotografiach wykonanych trzy dekady temu i zestawiały je z ich aktualnym wizerunkiem. Poznały także bajki i zabawki popularne w tym okresie. Najlepsza zabawa rozpoczęła się jednak, gdy w ruch poszły skakanki, klasy, sznur i hula hop. Maluchy z wypiekami na twarzy i ogromnym zaangażowaniem oddały się ulubionym zabawom ich rodziców. To było wspaniałe doświadczenie dla dzieci i dorosłych 

"PRZEDSZKOLE BEZ PLASTIKU, ORAZ ŻYJ "ZERO WASTE""


30 maja w ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkole bez plastiku" gościem w naszym przedszkolu była pani Joanna Przybył - prekursorka idei Zero Waste  w Pile. Pani Joanna przybliżyła dzieciom podstawowe zasady, które  stosuje w życiu codziennym, aby życ ekologicznie i bardzo praktycznie, a wszystko po to,by dbać o Naszą Planetę. Nasz gość niczym "czarodziejka", nadaje przedmiotom drugie życie,tak aby jak najmniej gomadzić wokół siebie rzeczy, które wykorzystujemy jednokrotnie, a potem bez zastanowienia wyrzucamy  na śmietnik. Niezwykle cenną poradą i wskazówką jest niewątpliwie rezygnacja z tzw. zrywek (foliówek lub jednorazówek jak kto woli :))  na rzecz "siateczek z firaneczek". Lubimy takie nowinki, dlatego po spotkaniu z dziećmi, rodzice zaopatrywali się w takie siateczki, aby korzystać z nich przy następnych i następnych... zakupach. Sptkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna, która oprócz zbiorów własnych, wzbogacona została przez materiały udostępnione przez firmę ENERIS Surowce/ Altvater Piła Sp.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY Pani Joannie za bardzo interesujące spotkanie :)

Rozalia Sójka

"Krakowiaczek jeden..."


23 maja w przedszkolu odbyło się spotkanie z cyklu "Raz na ludowo". Tancerki Zespołu Pieśni i Tańca "Kachy" pani Magdalena i pani Rozalia, muzyk z Zespołu Ludowego "Górale Czadeccy" oraz gościnnie zaproszony pan Józef- nasz woźny przybliżyli dzieciom piękno tańca narodowego Krakowiak. Dzieci dokładnie zapoznały się z elementami stroju krakowskiego damskiego i męskiego, oraz z podstawowymi krokami tańca, a są to: cwał, haczyki, kaszka, krzesany  i chałupiec. Wysłuchały również tradycyjnych przyśpiewek ludowych. Niezwykle piękną niespodziankę sprawiły dzieci i panie z grupy "Leśne Ludki" oraz nasze specjalistki, które tego dnia ubrane były  w elementy stroju krakowskiego.  Jako pierwsi mogli wspólnie z prowadzącymi zatańczyć prawdziwego krakowiaka, który rozpoczął się dostojnie, ponieważ poprzedził go Hejnał z wieży Mariackiej zagrany  na trąbce przez pana Wiesława. Przygotowane przez prowadzące elementy stroju umożliwiły również pozostałym dzieciom zaprezentować się na scenie. Na zakończenie wszyscy  zaśpiewaliśmy przyśpiewkę ludową "Kukułeczka". Całemu spotkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna, której elementy zostały wyeksponowane w "Kąciku Regionalnym".

Rozalia Sójka

DRODZY RODZICE/ OPIEKUNOWIE

30 MAJA 2019r. W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "PRZEDSZKOLE BEZ PLASTIKU" ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZAŁOŻENIAMI IDEI "ZERO WASTE".

W TYM DNIU, W GODZ. OD 13.30 - 15.00 BĘDZIE GOŚCIŁA W PRZEDSZKOLU PANI JOANNA PRZYBYŁ - PREKURSORKA "ZERO WASTE" W PILE.

SPOTKANIU BĘDZIE TOWARZYSZYŁA WYSTAWA TEMATYCZNA ORAZ  CZEKA NA PAŃSTWA MAŁA NIESPODZIANKA :)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

                                       "DESZCZOWE ZABAWY"
16 maja 2019 roku w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia, w których uczestniczyli zaproszeni goście - uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z Paniami.
Zaplanowana na ten dzień leśna wędrówka - z powodu niesprzyjającej pogody - nie odbyła się w terenie, ale została przeniesiona na dywan przedszkolnej sali, a to wszystko dzięki uprzejmości Pani Rozalii oraz pomysłowości Pani Uli.
Dzieci ochoczo przystąpiły do odczarowywania deszczu przy rytmicznych dźwiękach muzyki - w tańcu naśladowały padający deszczyk, przeskakiwały przez kałuże, chowały się pod parasolkami.
Następnie słuchając radosnego utworu wspólnie namalowały piękne, błękitne niebo, którego skrawki stały się częścią wspaniałych prac plastycznych.
Wierzymy, że wspólnymi siłami i zaangażowaniem w zabawę rozpędzimy deszczowe chmury i kolejna leśna wędrówka odbędzie się w prawdziwie wiosennej i słonecznej aurze.

Justyna Adamczyk

Następna strona