PSZCZÓŁKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Pszczółki

"Pszczółki robiły zdrowe i smaczne kanapki"

W czwartek 28 marca przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie robiąc kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jedak przystąpiły do działania, w krótkiej rozmowie utrwaliły jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Na stolikach znajdowały się: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa, plasterki szynki i sera. Po umyciu rąk, pracowite Pszczółki ochoczo wzięły się do pracy: samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Kromki "rosły" na talerzach w mgnieniu oka, a kiedy nadszedł czas drugiego śniadania dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie kanapki. Były pyszne!

Anna Chołody

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 lutego w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dzieci przygotowały dla dziadków specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatkę i słodki poczęstunek.
A na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki.

JASEŁKA PSZCZÓŁEK

21 grudnia 2018 roku dzieci z grupy Pszczółki zaprosiły swoich najbliższych na "Jasełka".
Na scenie nie zabrakło aniołków, pasterzy a do Jezuska przybyli również Trzej Królowie.
Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Po części artystycznej uczestnicy spotkania wraz z dziećmi biesiadowali przy wspólnym stole i śpiewali kolędy.

ANDRZEJKI GRUPOWE

W dniu 30.11.2018 tj piątek w grupie Pszczółki odbyły się grupowe Andrzejki. Dzieci wróżyły sobie "KIm będą w przyszłości?" "jak będzie miał/a na imię mąż/żona?", "Kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się?". Pszczółki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Dziękujemy również mamie Filipka za upieczenie babeczek z wróżbami ∴

WIZYTA PANI LEŚNIK

28 listopada 2018 odwiedziła nas pani leśnik - Pani Anna Kałka. Opowiedziała dzieciom "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Pszczółki układały puzzle Pani sarny i Pana sarny i słuchały z zaciekawieniem. Miały również okazję zobaczyć, dotknąć i przytulić się do  futerka zwierząt mieszkających w lesie (lisa, borsuka, jenota).

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2018 dzieci z grupy "Pszczółki" świętowały "Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Tego dnia były tańce, konkursy, prace plastyczne                i misiowe bajki - wszystko to co misiowe.

PAN POLICJANT U PSZCZÓŁEK

Podczas zajęć z panem policjantem Dariuszem Szęflem tatą Mikołaja, poznaliśmy zasady ruchu drogowego. Już wiemy jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.