SKRZATY

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Skrzaty

WIZYTA W MUZEUM OKRĘGOWYM

Większość z nas marzy o podróżach w czasie, a właśnie taką możliwość daje nam wizyta w muzeum. Przyszłości tam nie zobaczymy, ale przeszłość macha do nas zza każdej szyby i pozdrawia nas z każdej muzealnej sali. Skrzaty uprzedzone o tym, że w muzeum zachowujemy się cicho i nie dotykamy eksponatów, dzielnie maszerowały z sali do sali, słuchając ciekawostek o oglądanych eksponatach. Od epoki kamienia łupanego po wizytę w saloniku w stylu secesyjnym - dzieci słuchały zaciekawione, bo wystarczy ciekawie opowiadać, wówczas zwykły orzeszek laskowy, stanie się tajemniczy i interesujący, choćby dlatego, że przetrwał ponad 5000 lat.

MUZYKA JEST WSZĘDZIE

W ramach realizacji tematu "Muzyka jest wszędzie" Skrzaty udały się do sklepu muzycznego "Demo". Obejrzały nowe, nieznane sobie instrumenty, posłuchały czym zajmuje się sprzedawca sklepu oraz odważnie zadawały mu pytania, m.in. o to, czy ze sklepu muzycznego można pożyczyć instrumenty, czy można oddać tu takie, które się zepsuły, albo czy w sklepie można pograć na instrumentach. Pozostając w muzycznym temacie, zaprosiliśmy do przedszkola ciekawych gości - dwóch muzyków, specjalizujących się w grze na gitarze. Opowiadali dzieciom o budowie i rodzajach tego instrumentu, zaprezentowali sposoby gry na 3 różnych gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej. I ku wielkiej uciesze dzieci, pozwolili zagrać im na każdej z nich. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę kostkę do gry na gitarze. Kto wie, może w którymś z nich drzemie przyszły wirtuoz tego instrumentu?

PIŁA MOJE MIASTO

14 lutego - data, która wszystkim kojarzy się z pięknym świętem zakochanych, dla mieszkańców Piły jest ważna również z innego powodu. Otóż 14 lutego 1945 r. miało miejsce wyzwolenie Piły przez wojska radzieckie spod okupacji hitlerowskiej i powrót naszego miasta do Polski. Cały dzień rozmawialiśmy ze "Skrzatami" o Pile, byliśmy pod pomnikiem upamiętniającym Tysiąclecie Państwa Polskiego oraz Powrót Do Macierzy Ziem Zachodnich, czytaliśmy książkę pt. "Bajki o Pile" E. Kin, a także wykonaliśmy pracę plastyczną: herb naszego miasta. Uczmy dzieci patriotyzmu od tego, co im bliskie.

WIZYTA W STRAŻY MIEJSKIEJ

W poniedziałek 11 lutego, udaliśmy się z wizytą do pilskich strażników miejskich. Dzieci miały okazję obejrzeć nową siedzibę Straży, łącznie z niezwykle interesującą salą monitoringu. Uczestniczyły także w dwóch zajęciach: 1. "Gdy zostajesz sam w domu", podczas których utrwaliły sobie numery alarmowe i poznały zasady bezpiecznego postępowania w sytuacji, kiedy rzeczywiście zostaną same w domu. 2. "Kto mnie chroni i pomaga", na tych zajęciach dzieci poznały wygląd oraz pracę strażnika miejskiego. Na koniec spotkania otrzymaliśmy kilka niespodzianek: ciekawe kolorowanki, słodkości oraz pamiątkowe zdjęcie.

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

W piątek 11 stycznia 2019 r. Skrzaty zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i kochanych dziadków, aby wspólnie z nimi przeżywać ich święto. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny, składający się    z dwóch części: pierwsza część to Jasełka w ich wykonaniu, a druga to zestaw piosenek, wierszy i zabaw, wybranych specjalnie dla dziadków. Było wiele radości, śmiechu, ale i wzruszeń. Dzieci są mistrzami w dostarczaniu nam, dorosłym, skrajnych emocji. Serdecznie dziękujemy gościom za liczne przybycie i za wspólną zabawę.

"WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z GOŚĆMI

ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO"

Tuż przed przerwą świąteczną do Skrzatów przybyli goście - chłopcy z zaprzyjaźnionego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Przyjęli zaproszenie naszych pań specjalistek: Uli i Justyny, któree przeprowadziły w naszej grupie bardzo ciekawe warsztaty świąteczne. Dzieci wzięły udział w mini quizie wiedzy dotyczącej Świąt Bożego Narodzenia, wykonały przepiękne choineczki z patyczków, wspólnie z gośćmi śpiewały kolędy, a na koniec raczyły się słodko - owocowym poczęstunkiem. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Mamy nadzieję na więcej wspólnych spotkań.

"WIGILIA GRUPOWA"

Boże Narodzenie to cudowny czas, który spędzamy z najbliższymi. Również w przedszkolu uroczyście obchodzimy spotkania wigilijne w każdej grupie. Skrzaty zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo, aby zaprezentować im przedstawienie jasełkowe i wspólnie zaśpiewać znane kolędy. A że dzieci były oczywiście bardzo grzeczne przez cały rok, to Mikołaj zostawił dla nich pod przedszkolną choinką, ciekawe upominki.

ANDRZEJKI

„Andrzejki” z rodzicami to super sprawa. Ale „Andrzejki” z rodzicami w przedszkolu, to po prostu BOMBA: radości, uśmiechu, energii i tańca. Dziękujemy wszystkim, którzy mogli przybyć i bawić się z dziećmi, a kogo zabrakło, zapraszamy na następne grupowe uroczystości.