ORZESZKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Orzeszki

„ ZOŚKA, PIRACI I WIELKA DRAKA”

17 maja „ Orzeszki” wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury na edukacyjny spektakl pt. ,,Zośka, Piraci i wielka draka”. Dzieci bardzo uważnie oglądały przedstawienie teatralne. Nagradzały brawami aktorów.
W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi przeżyciami z nauczycielkami – opowiadały o tym, co im najbardziej się podobało, a także o tym, jakie efekty je trochę ,,przestraszyły”.
Największy entuzjazm wzbudziła wśród dzieci wielka ośmiornica, która zaatakowała naszych bohaterów oraz świecące meduzy, które w ciemnościach morskich głębin, falującym ruchem przemieszczały się po widowni.

Wszystkim podobały  się pirackie przygody.

PIELĘGNIARKA U "ORZESZKÓW"

27 marca naszą grupę odwiedziła pani Sara- mama Mai, która z zawodu jest pielęgniarką.Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom, jakie czynności w swojej pracy wykonuje pani Sara, a następnie wysłuchaliśmy z wielką ciekawością w jaki sposób należy zadbać o swoje zęby. Przedszkolaki od samego początku były zaangażowane do pracy, musiały uformować z masy plastycznej ząbka i umieścić w pokazowej szczęce. Potam pani Sara wierciła w tych ząbkach dziurki, a dzieci je naprawiały pląbujac chore miejsca. Aby uniknąć takich sytuacji, wszyscy  obejrzeliśmy pokaz jak prawidłowo myć jamę ustną. Na zakończenie nasz gość przygotował dla nas niespodziankę, wszyscy otrzymali jednorazowe szczoteczki z kolorową pastą i pod okiem fachowca dzieci umyły zęby. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie, a pani Sara obiecała, że jeszcze nas odwiedzi... Czekamy z niecierpliwością :)

ORZESZKI W PASMANTERII

1 marca 2019 przedszkolaki odwiedziły sklep z pasmanterią. Podczas tej wizyty dzieci oglądały różne włóczki, guziki, wstążki oraz inne dodatki krawieckie. Uzyskały też informacje na temat ich przydatności. Dzieci z ciekawością słuchały objaśnień pani sprzedającej w sklepie. Stwierdziły, że pasmanteria to bardzo kolorowe i ciekawe miejsce.

Małgorzata Kubat

„ORZESZKI BAWIĄ SIĘ Z LEŚNYMI LUDKAMI”

28.02.2019r. Orzeszki wspólnie z Leśnymi Ludkami powoli żegnały się z zimą. Były wspólne tańce, zabawy, a na koniec wspólne wykonywanie pracy plastycznej w małych grupach. Dzieci świetnie się bawiły tworząc śnieg. Wykorzystały do tego płyn do naczyń pomieszany z białą farbką plakatowa i wodą.  Wyszły piękne białe bańki, które zostały uwiecznione na ciemnym brystolu. Uśmiechy i radość z aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało.

ORZESZKI W APTECE

W poniedziałek 25 lutego przedszkolaki wybrały się do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały okazje zobaczyć jej wnętrze z bliska. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, , syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają w walce z chorobą. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Przypomniała też im, że pod żadnym pozorem nie wolno bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod opieką osoby dorosłej.

PO RAZ KOLEJNY ODWIEDZIŁ NAS PIES BUBA

W piątek 1 lutego  czekając na swojego gościa przypomnieliśmy sobie zasady zachowania podczas wizyty psa – jak należy zachować się, aby gość się nie wystraszył. Dzieci uczyły się podawać Bubie smakołyki na powitanie z jednoczesnym przywoływanie psa do siebie. Miały tez możliwość odgadywania, kto zostawił ślady na śniegu i umieszczały obok śladów odpowiednie obrazki z ilustracjami leśnych zwierząt, człowieka i psa.

Przedszkolaki bawiły się z czworonożnym gościem naśladując zabawę małych piesków-  biegały, tarzały się na podłodze. Na koniec spotkania Buba usiadł przed każdym dzieckiem i podał łapę na pożegnanie.

Było widać, że taki bezpośredni kontakt z psem, w ruchu i działaniu pozwolił wielu przedszkolakom na przełamanie bariery strachu i dał wszystkim wiele radości.

WIGILIA U ORZESZKÓW

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia  zakończył się w naszej grupie wspólną wigilią, która odbyła się 17 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały i  składały sobie życzenia. Oczywiście nie zabrakło  prezentów od Gwiazdora. Po występie Pani Dyrektor Katarzyna Tużylak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

ORZESZKI W BIBLIOTECE

13 grudnia 2018 „ Orzeszki” wybrały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Pantaleona Szumana ( filia nr 4). Podczas spotkania wysłuchały opowiadania pt. „ Klub niegrzecznych dziewczynek”. Wzięły udział w zabawach ruchowych i plastycznych związanych z treścią utworu. Przedszkolaki chętnie włączały się do dyskusji na temat przeczytanej literatury.