ORZESZKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Orzeszki

ORZESZKI W PASMANTERII

1 marca 2019 przedszkolaki odwiedziły sklep z pasmanterią. Podczas tej wizyty dzieci oglądały różne włóczki, guziki, wstążki oraz inne dodatki krawieckie. Uzyskały też informacje na temat ich przydatności. Dzieci z ciekawością słuchały objaśnień pani sprzedającej w sklepie. Stwierdziły, że pasmanteria to bardzo kolorowe i ciekawe miejsce.

Małgorzata Kubat

„ORZESZKI BAWIĄ SIĘ Z LEŚNYMI LUDKAMI”

28.02.2019r. Orzeszki wspólnie z Leśnymi Ludkami powoli żegnały się z zimą. Były wspólne tańce, zabawy, a na koniec wspólne wykonywanie pracy plastycznej w małych grupach. Dzieci świetnie się bawiły tworząc śnieg. Wykorzystały do tego płyn do naczyń pomieszany z białą farbką plakatowa i wodą.  Wyszły piękne białe bańki, które zostały uwiecznione na ciemnym brystolu. Uśmiechy i radość z aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało.

ORZESZKI W APTECE

W poniedziałek 25 lutego przedszkolaki wybrały się do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały okazje zobaczyć jej wnętrze z bliska. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, , syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają w walce z chorobą. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Przypomniała też im, że pod żadnym pozorem nie wolno bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod opieką osoby dorosłej.

PO RAZ KOLEJNY ODWIEDZIŁ NAS PIES BUBA

W piątek 1 lutego  czekając na swojego gościa przypomnieliśmy sobie zasady zachowania podczas wizyty psa – jak należy zachować się, aby gość się nie wystraszył. Dzieci uczyły się podawać Bubie smakołyki na powitanie z jednoczesnym przywoływanie psa do siebie. Miały tez możliwość odgadywania, kto zostawił ślady na śniegu i umieszczały obok śladów odpowiednie obrazki z ilustracjami leśnych zwierząt, człowieka i psa.

Przedszkolaki bawiły się z czworonożnym gościem naśladując zabawę małych piesków-  biegały, tarzały się na podłodze. Na koniec spotkania Buba usiadł przed każdym dzieckiem i podał łapę na pożegnanie.

Było widać, że taki bezpośredni kontakt z psem, w ruchu i działaniu pozwolił wielu przedszkolakom na przełamanie bariery strachu i dał wszystkim wiele radości.

WIGILIA U ORZESZKÓW

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia  zakończył się w naszej grupie wspólną wigilią, która odbyła się 17 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały i  składały sobie życzenia. Oczywiście nie zabrakło  prezentów od Gwiazdora. Po występie Pani Dyrektor Katarzyna Tużylak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

ORZESZKI W BIBLIOTECE

13 grudnia 2018 „ Orzeszki” wybrały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Pantaleona Szumana ( filia nr 4). Podczas spotkania wysłuchały opowiadania pt. „ Klub niegrzecznych dziewczynek”. Wzięły udział w zabawach ruchowych i plastycznych związanych z treścią utworu. Przedszkolaki chętnie włączały się do dyskusji na temat przeczytanej literatury.

WARSZTATY PRZEDŚWIĄTECZNE W MUZEUM

Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka tygodni, to „ Orzeszki” wzięły udziału w warsztatach bożonarodzeniowych. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego poznały historię i tradycję wysyłania kartek bożonarodzeniowych, dowiedziały się kto wysłał pierwszą świąteczną pocztówkę i jak ona wyglądała. W ramach zajęć dzieci własnoręcznie wykonały trzy kartki z życzeniami. Dzieci  mogły zabrać własnoręcznie wykonane kartki do domu.

ZABAWA "MOJA ULICA"

Wiek przedszkolny jest najlepszym okresem do wprowadzenia elementów edukacji narodowej. Podczas cyklu zajęć mających na celu zapoznanie najmłodszych z historią Piły oraz z miejscami szczególnymi znajdującymi się w naszym mieście - dzieci zbudowały małe miasto z klocków i małymi samochodzikami przemierzały jego ulice tak, by nie uszkodzić zabudowań, ustawionych drzew i znaków drogowych.

Zabawa klockami miała na celu  rozwijanie wyobraźni, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowej i kreatywności.