POZIOMKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Poziomki

"Spotkanie z Bubą"

Poziomki po raz kolejny brały udziałw cyklicznych zajęciach z dogoterapi. Tym razem spotkaliśmy się z pieskiem Bubą. Razem z nim odkrywaliśmy i rozpoznawaliśmy zwierzęce ślady na śniegu,doskonaliliśmy umiejętność liczenia oraz świetnie bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych. Spotkaniu jak zawsze towarzyszyła miła atmosfera!

Aleksandra Walczak

"POZIOMKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE''

25 lutego ,,Poziomki'' wybrały się na zajęcia edukacyjne do osiedlowej biblioteki. Tematem spotkania były zwierzęta domowe i opieka nad nimi. Dzieci wspólnie z Panią bibliotekarką nazywały zwierzęta domowe na ilustracjach i dowiedziały się, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, które mamy w domu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania ,,Tosia i jej pupilki'' i wzięły udział w zabawie, w której odgadywały za pomocą dotyku maskotki zwierząt domowych. Na zakończenie Poziomki za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymały kolorowanki.

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

Dnia 1 lutego w grupie „Poziomki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Dzieci zaprezentowały występ artystyczny recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc.Ich wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami ze strony najbliższych.Na zakończenie goście zostali zaproszeni na herbatkę i kawkę połączoną ze słodkim poczęstunkiem.Całej uroczystości towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.

A.Rerek, A.Walczak

"JASEŁKA DLA RODZICÓW"

20 grudnia ,,Poziomki'' przygotowały dla swoich rodziców Jasełka.
Mali artyści z wielkim przejęciem wcielając się w swoje role przenieśli widownię w odległą krainę „Betlejem”.
Przedstawienie było wyjątkowe, wprowadziło rodziców i dzieci w radosną oraz magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci pięknie śpiewały kolędy, zaprezentowały taniec oraz recytowały przygotowane wiersze. Niespodziankę zrobił nam Święty Mikołaj, który przybył z ogromnym workiem pełnym prezentów. Po występach dzieci wraz z rodzicami usiedli przy wspólnym stole, pełnym pysznych słodkości.

A. Rerek, A. Walczak

,,MIKOŁAJKOWO U POZIOMEK’’

Nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień - 6 grudnia ,,Mikołajki''.  A tak Poziomki spędziły ten dzień…rankiem odczytaliśmy list od Św. Mikołaja ze wskazówkami, gdzie zostawił dla nas niespodziankę, oczywiście znaleźliśmy ją pod przedszkolną choinką. Jednak zanim odnaleźliśmy prezenty, udaliśmy się do naszego Kalendarza Adwentowego i liczyliśmy dni do Świąt Bożego Narodzenia. Poziomki wykonały również portret Mikołaja, a w ciągu dnia zajadaliśmy się pysznymi pierniczkami. A oto nasza Ekipa Mikołajkowa!

,,NASZE ANDRZEJKOWE ZABAWY’’

A tak bawiliśmy się 30 listopada w Andrzejki! Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Były wróżby: ,,Kim będę jak dorosnę'' wróżenie za pomocą wirującej butelki, wróżba z butami ,,Kto pierwszy..'' oraz łowienie słodkich cukierków. Dzieci poznały też andrzejkowe zaklęcia. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami i zabawami przy skocznej muzyce.

,,WSPÓLNIE TWORZYMY ŚWIĄTECZNE OZDOBY

I KARTKI BOŻONARODZENIOWE’’

Święta  Bożego Narodzenia coraz bliżej, w związku z tym grupa ,,Poziomek’’ zaprosiła swoich rodziców i bliskich do wspólnego tworzenia ozdób świątecznych. Celem zajęć było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny. Dzieci wspólnie z bliskimi,  z zapałem wykonywali piękne ozdoby: kartki świąteczne, bombki i gwiazdeczki z masy solnej. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Był to naprawdę mile spędzony czas.

,,ZIMOWE UBRANIA ZWIERZĄT’’

28 listopada grupa Poziomki gościła Panią leśnik – Annę Kałkę z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.  Pani leśnik opowiedziała dzieciom jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak zmienia się ich futro na zimę. Dzieci mogły wspólnie ułożyć ogromne puzzle oraz zobaczyć i dotknąć różne rodzaje futer.  Wszyscy z zaciekawieniem słuchali gościa.

Aleksandra Walczak