POZIOMKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Poziomki

,,Kochana Mamo, Kochany Tato...Dzień Rodziny''

We wtorek 04.06.2019r. w grupie Poziomek odbyła się bardzo ważna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Całej uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wszyscy rodzice zatańczyli z dziećmi taniec ,,Kaczuszki''. Oczywiście nie obyło się bez prezentów, które dzieci wykonały własnoręcznie dla swoich ukochanych rodziców.Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

,,Radosne chwile - Tupot małych stóp...i rączek''

Nie od dziś wiadomo, że zmysły i doświadczenia są najlepszymi nauczycielami dzieci. 13 czerwca Poziomki wspólnie wykonywały płachtę ze stópkami i rączkami, do wykorzystania na piknik sensoryczny w ogrodzie przedszkolnym. Malowanie stopami i dłońmi sprawiło dzieciom wiele radości. Każdy wybierał ulubiony kolor farby i mógł odbić ślad swojej stopy oraz dłoni na materiale. Dla Poziomek była to fantastyczna zabawa, której towarzyszył ogromny uśmiech. A oto efekty naszej wspólnej zabawy.

,,Pierwsza wizyta Poziomek w szkole''

22 maja grupa Poziomek, na zaproszenie mamy Alicji, wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 12 nr Pile.Celem naszej wizyty było bliższe poznanie murów szkolnych i oczywiście dobra zabawa. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach oraz mogły zwiedzać m.in. sale lekcyjne, salę gimnastyczną, sekretariat, sklepik, stołówkę i świetlicę. Dzieci z wielką chęcią uczestniczyły w zajęciach   z języka angielskiego, a także poznawały trundne dla nich nowe pojęcia matematyczne.Na zakończenie Poziomki otrzymały szkolną tarczę, magnesy oraz cukiereczki i  pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

"Co wiemy o Toruniu?"

W ramach realizacji zadań planu rocznego, wspólnie z rodzicami tworzyliśmy album o Toruniu. Podczas zajęć dzieci poznały ciekawe miejsca oraz toruńskie zabytki. Praca przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Rodzice z wielkim zaangażownaniem podeszli do powierzonego im zadania.Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie:)

"Poziomki na wycieczce"

17 maja Poziomki wybrały się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki "Owadogigant" w Lubnicy. Na miejscu oprócz zajęć edukacyjnych na temat życia owadów czekało nas mnóstwo dodatkowych atrakcji. Dzieci miały okazję skakać na dmuchanych zamkach, trampolinach, nurkować w basenie z kulkami oraz zjeżdżać z ogromnej ślizgawki na "pączkach":) Poziomki bawiły się świetnie, a Uśmiech nie schodził im z twarzy przez cały pobyt.

Aleksandra Walczak

"Poziomki w fabryce butów"

Dnia 15.03.2019r. Poziomki wybrały się do ,,Sanita Footwear'' w Pile, na zaproszenie mamy Oliwii K. Dzieci miały okazję zwiedzić fabrykę, spacerując po wszystkich halach. Zobaczyły na żywo jak powstają buty, z jakich materiałów są robione oraz jakie są rodzaje obuwia. Poziomki mogły dotknąc różne rodzaje skórek,miedzy innymi: skórka zebry, tygrysa, węża. Na zakończenie dzieci otrzymały różne gadżety: próbki skórek, breloczki, notesiki, ołówki i kalendarze. Cała wycieczka sprawiła dzieciom dużo radości.

,,Poziomki poznają narzędzia ogrodnicze''

Dnia 27 marca dzieci z grupy ,,Poziomki'' w ramach zajęć edukacyjnych wybrały sie do sklepu Leroy Merlin. Spacerując po sklepie oglądaliśmy cały asortyment w dziale ogrodowym. Dzieci mogły na żywo zobaczyć i dotknąć te narzędzia, które w ostatnim czasie poznawały na obrazakach podczas zajęć w przedszkolu. Oczywiście przed powrotem do przedszkola zakupiliśmy kilka paczek nasion, aby wkrótce zasiać je w doniczkach w naszej sali, powiekszając nasz przedszkolny ogródek.

Anita Rerek

"Poziomki zakładają hodowlę cebuli"
W ramach cyklu zajęć "Kraina ogrodnika" Poziomki założyły swoją hodowlę cebuli. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób sadzimy oraz dbamy o rośliny. Efekty naszej pracy widać na załączonych fotografiach. Nie pozostaje nam teraz nic innego jak czekać, aż pojawi się pierwszy zielony szcypiorek:)