POZIOMKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Poziomki

"Poziomki w fabryce butów"

Dnia 15.03.2019r. Poziomki wybrały się do ,,Sanita Footwear'' w Pile, na zaproszenie mamy Oliwii K. Dzieci miały okazję zwiedzić fabrykę, spacerując po wszystkich halach. Zobaczyły na żywo jak powstają buty, z jakich materiałów są robione oraz jakie są rodzaje obuwia. Poziomki mogły dotknąc różne rodzaje skórek,miedzy innymi: skórka zebry, tygrysa, węża. Na zakończenie dzieci otrzymały różne gadżety: próbki skórek, breloczki, notesiki, ołówki i kalendarze. Cała wycieczka sprawiła dzieciom dużo radości.

,,Poziomki poznają narzędzia ogrodnicze''

Dnia 27 marca dzieci z grupy ,,Poziomki'' w ramach zajęć edukacyjnych wybrały sie do sklepu Leroy Merlin. Spacerując po sklepie oglądaliśmy cały asortyment w dziale ogrodowym. Dzieci mogły na żywo zobaczyć i dotknąć te narzędzia, które w ostatnim czasie poznawały na obrazakach podczas zajęć w przedszkolu. Oczywiście przed powrotem do przedszkola zakupiliśmy kilka paczek nasion, aby wkrótce zasiać je w doniczkach w naszej sali, powiekszając nasz przedszkolny ogródek.

Anita Rerek

"Poziomki zakładają hodowlę cebuli"
W ramach cyklu zajęć "Kraina ogrodnika" Poziomki założyły swoją hodowlę cebuli. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób sadzimy oraz dbamy o rośliny. Efekty naszej pracy widać na załączonych fotografiach. Nie pozostaje nam teraz nic innego jak czekać, aż pojawi się pierwszy zielony szcypiorek:)

Aleksandra Walczak

"Spotkanie z Bubą"

Poziomki po raz kolejny brały udziałw cyklicznych zajęciach z dogoterapi. Tym razem spotkaliśmy się z pieskiem Bubą. Razem z nim odkrywaliśmy i rozpoznawaliśmy zwierzęce ślady na śniegu,doskonaliliśmy umiejętność liczenia oraz świetnie bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych. Spotkaniu jak zawsze towarzyszyła miła atmosfera!

Aleksandra Walczak

"POZIOMKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE''

25 lutego ,,Poziomki'' wybrały się na zajęcia edukacyjne do osiedlowej biblioteki. Tematem spotkania były zwierzęta domowe i opieka nad nimi. Dzieci wspólnie z Panią bibliotekarką nazywały zwierzęta domowe na ilustracjach i dowiedziały się, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, które mamy w domu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania ,,Tosia i jej pupilki'' i wzięły udział w zabawie, w której odgadywały za pomocą dotyku maskotki zwierząt domowych. Na zakończenie Poziomki za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymały kolorowanki.

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

Dnia 1 lutego w grupie „Poziomki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Dzieci zaprezentowały występ artystyczny recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc.Ich wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami ze strony najbliższych.Na zakończenie goście zostali zaproszeni na herbatkę i kawkę połączoną ze słodkim poczęstunkiem.Całej uroczystości towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.

A.Rerek, A.Walczak

"JASEŁKA DLA RODZICÓW"

20 grudnia ,,Poziomki'' przygotowały dla swoich rodziców Jasełka.
Mali artyści z wielkim przejęciem wcielając się w swoje role przenieśli widownię w odległą krainę „Betlejem”.
Przedstawienie było wyjątkowe, wprowadziło rodziców i dzieci w radosną oraz magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci pięknie śpiewały kolędy, zaprezentowały taniec oraz recytowały przygotowane wiersze. Niespodziankę zrobił nam Święty Mikołaj, który przybył z ogromnym workiem pełnym prezentów. Po występach dzieci wraz z rodzicami usiedli przy wspólnym stole, pełnym pysznych słodkości.

A. Rerek, A. Walczak

,,MIKOŁAJKOWO U POZIOMEK’’

Nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień - 6 grudnia ,,Mikołajki''.  A tak Poziomki spędziły ten dzień…rankiem odczytaliśmy list od Św. Mikołaja ze wskazówkami, gdzie zostawił dla nas niespodziankę, oczywiście znaleźliśmy ją pod przedszkolną choinką. Jednak zanim odnaleźliśmy prezenty, udaliśmy się do naszego Kalendarza Adwentowego i liczyliśmy dni do Świąt Bożego Narodzenia. Poziomki wykonały również portret Mikołaja, a w ciągu dnia zajadaliśmy się pysznymi pierniczkami. A oto nasza Ekipa Mikołajkowa!