LEŚNE LUDKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Leśne Ludki

"WIZYTA W STRAŻY MIEJSKIEJ"

"Leśne Ludki" postanowiły wybrać się do Straży Miejskiej, gdzie dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. W sposób bardzo interesujący pan strażnik opowiedział nam na czym polega praca strażnika miejskiego. Dowiedzieliśmy się również jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas, kiedy zostaniemy sami w domu. Teraz już wiemy co nam wolno, a czego nie kiedy jesteśmy sami bez opieki. Przy okazji wizyty w Straży Miejskiej - zwiedziliśmy dworzec PKP, gdzie czekaliśmy na nadjeżdżający pociąg.

„JOGI U LEŚNYCH LUDKÓW”

W poniedziałek 4 marca odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Piesek mimo swojej dużej postury od razu skradł serduszka Leśnych Ludków. Wspólnie z Jogi świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy. Tańczyliśmy do piosenki „Moje ręce” a potem  ćwiczyliśmy, która to prawa  a która lewa ręka i oczywiście łapka. Każdy z nas dostał zadanie w którym musiał dorysować brakując ucho, nos, ogonek lub inną część pieska. Na koniec każdy Leśny ludek mógł dać smakołyk i przybić z Jogi piątkę żółwika lub dostać buziaka.

Angelika Bysyngier

„LEŚNE LUDKI  ZWIEDZAJĄ KUCHNIĘ”

Dzisiaj od samego rana poznajemy zawód kucharza. Po śniadaniu mieliśmy okazję zobaczyć jak pracują Panie kucharki w naszym przedszkolu. Leśne ludki mogły zobaczyć co fajnego i ciekawego kryje to magiczne miejsce. Oglądaliśmy różne wielkie maszyny i nawet sami mogliśmy wrzucać warzywa, które potem zawędrują do naszej zupy. Gdy wróciliśmy do sali sami zamieniliśmy się w kucharzy i zrobiliśmy sałatkę owocową na drugie śniadanie. Bo wczoraj byliśmy w sklepie i sami robiliśmy zakupy, żeby dzisiaj powstała smaczna i zdrowa sałatka owocowa.

LEŚNE LUDKI W BIEDRONCE

Dzisiaj mieliśmy niesamowitą wycieczkę. Wybraliśmy się do BIEDRONKI, aby bliżej poznać pracę kasjerki a przy okazji zrobić zakupy. Każdy z nas otrzymał od pani 1 zł na zakup dowolnego owoca. Każdy z nas musiał sam zapłacić za wybrany towar i odebrać resztę oraz jakże ważny paragon. Paragony były tak ważne dla nas, że nie mogliśmy ich schować do kieszeni, ponieważ mogłyby się pognieść.

Paulina Ostrowska

„LEŚNE LUDKI BAWIĄ SIĘ Z ORZESZKAMI”

28.02.2019r. Leśne ludki wspólnie z Orzeszkami powoli żegnały się z zimą. Były wspólne tańce, zabawy,       a na koniec wspólne wykonywanie pracy plastycznej w małych grupach. Dzieci świetnie się bawiły tworząc śnieg. Wykorzystały do tego płyn do naczyń pomieszany z białą farbką plakatowa i wodą.  Wyszły piękne białe bańki, które zostały uwiecznione na ciemnym brystolu. Uśmiechy i radość z aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało.

"WIZYTA W APTECE"

27 lutego "Leśne Ludki" wybrały się do apteki. Podczas wizyty miały okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska, które kryje wiele ciekawych miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają im w walce z chorobą.
Podczas miłej pogadanki pani Ewelina przypomniała dzieciom, że lekarstwa możemy brać tylko brać pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dowiedzieliśmy się również że w aptece nie tylko kupuje się leki, ale też produkuje różne kremy, maści na specjalne zamówienie według przepisu lekarza. Dziękujemy za poświęcony nam czas i wnikliwie zapoznanie z pracą farmaceuty.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

01.02.2019 r. w  naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci przygotowały specjalnie dla swoich gości piękny występ w trakcie którego mówiły wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i grały na instrumentach. Na koniec wręczyły swoich dziadkom prezenty – piękne kalendarze. Spotkanie z dziadkami zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przy kawce i herbatce.

"DZIECIAKI SADZENIAKI"

30 stycznia dzieci z grupy Leśne Ludki miały okazję gościć w markecie budowlanym Leroy Merlin w ramach akcji "Dzieciaki sadzeniaki".
Oprócz zwiedzania sklepu uczestniczyliśmy w specjalnie przygotowanych dla nas zajęciach. Naszym zadaniem było sadzenie prymulek. Po ciężkiej pracy czekał na nas słodki początunek, a do przedszkola  wróciliśmy z torbami pełnymi prezentów.