LEŚNE LUDKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Leśne Ludki

"WYCIECZKA DO JASTROWIA"

Przed nami zbliżające się święta wielkanocne. Z tego powodu wspólnie z grupą "Orzeszki" pojechaliśmy do Jastrowia piec wielkanocne mazurki. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Z pomocą pań przygotowywaliśmy ciasto na nasze wypieki. Kiedy nasze mazurki trafiły do pieca, my doskonale bawiliśmy się w pokoju dla dzieci. Kiedy nasze mazurki już się upiekły samodzielnie je dekorowaliśmy lukrem, czekoladą oraz konfiturą. Nie mogliśmy powstrzymać się, aby nie oblizać słodkich łyżek. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni. I nie był to nasz ostatni wyjazd do Jastrowia. Jeszcze tam wrócimy.

"ALBUM O POZNANIU"

29 marca dzieci z grupy "Leśne Ludki" zaprosiły swoich rodziców na wspólne zajęcia. Tym razem rodzice pomogli nam stworzyć album Polaka - przedszkolaka "Poznań". Nasi rodzice spisali się na medal.Wspólnie z nimi przyklejaliśmy zdjęcia do naszego albumu z charakterystycznymi miejscami, jakich słynie Poznań  - stolica wielkopolski.Kosztowało nas to dużo pracy, ponieważ samodzielnie musieliśmy ozdobić nasz album.Wyszedł super.

Paulina Ostrowska

"WIZYTA W STRAŻY MIEJSKIEJ"

"Leśne Ludki" postanowiły wybrać się do Straży Miejskiej, gdzie dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. W sposób bardzo interesujący pan strażnik opowiedział nam na czym polega praca strażnika miejskiego. Dowiedzieliśmy się również jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas, kiedy zostaniemy sami w domu. Teraz już wiemy co nam wolno, a czego nie kiedy jesteśmy sami bez opieki. Przy okazji wizyty w Straży Miejskiej - zwiedziliśmy dworzec PKP, gdzie czekaliśmy na nadjeżdżający pociąg.

„JOGI U LEŚNYCH LUDKÓW”

W poniedziałek 4 marca odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Piesek mimo swojej dużej postury od razu skradł serduszka Leśnych Ludków. Wspólnie z Jogi świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy. Tańczyliśmy do piosenki „Moje ręce” a potem  ćwiczyliśmy, która to prawa  a która lewa ręka i oczywiście łapka. Każdy z nas dostał zadanie w którym musiał dorysować brakując ucho, nos, ogonek lub inną część pieska. Na koniec każdy Leśny ludek mógł dać smakołyk i przybić z Jogi piątkę żółwika lub dostać buziaka.

Angelika Bysyngier

„LEŚNE LUDKI  ZWIEDZAJĄ KUCHNIĘ”

Dzisiaj od samego rana poznajemy zawód kucharza. Po śniadaniu mieliśmy okazję zobaczyć jak pracują Panie kucharki w naszym przedszkolu. Leśne ludki mogły zobaczyć co fajnego i ciekawego kryje to magiczne miejsce. Oglądaliśmy różne wielkie maszyny i nawet sami mogliśmy wrzucać warzywa, które potem zawędrują do naszej zupy. Gdy wróciliśmy do sali sami zamieniliśmy się w kucharzy i zrobiliśmy sałatkę owocową na drugie śniadanie. Bo wczoraj byliśmy w sklepie i sami robiliśmy zakupy, żeby dzisiaj powstała smaczna i zdrowa sałatka owocowa.

LEŚNE LUDKI W BIEDRONCE

Dzisiaj mieliśmy niesamowitą wycieczkę. Wybraliśmy się do BIEDRONKI, aby bliżej poznać pracę kasjerki a przy okazji zrobić zakupy. Każdy z nas otrzymał od pani 1 zł na zakup dowolnego owoca. Każdy z nas musiał sam zapłacić za wybrany towar i odebrać resztę oraz jakże ważny paragon. Paragony były tak ważne dla nas, że nie mogliśmy ich schować do kieszeni, ponieważ mogłyby się pognieść.

Paulina Ostrowska

„LEŚNE LUDKI BAWIĄ SIĘ Z ORZESZKAMI”

28.02.2019r. Leśne ludki wspólnie z Orzeszkami powoli żegnały się z zimą. Były wspólne tańce, zabawy,       a na koniec wspólne wykonywanie pracy plastycznej w małych grupach. Dzieci świetnie się bawiły tworząc śnieg. Wykorzystały do tego płyn do naczyń pomieszany z białą farbką plakatowa i wodą.  Wyszły piękne białe bańki, które zostały uwiecznione na ciemnym brystolu. Uśmiechy i radość z aktywnego działania dzieci była dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobało.

"WIZYTA W APTECE"

27 lutego "Leśne Ludki" wybrały się do apteki. Podczas wizyty miały okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska, które kryje wiele ciekawych miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają im w walce z chorobą.
Podczas miłej pogadanki pani Ewelina przypomniała dzieciom, że lekarstwa możemy brać tylko brać pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dowiedzieliśmy się również że w aptece nie tylko kupuje się leki, ale też produkuje różne kremy, maści na specjalne zamówienie według przepisu lekarza. Dziękujemy za poświęcony nam czas i wnikliwie zapoznanie z pracą farmaceuty.