JAGODY

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Jagody

ZABAWA BADAWCZA

Wcześniej zakupione owoce egzotyczne posłużyły nam do bardzo interesującej lekcji edukacyjnej. Za pomocą wszystkich zmysłów poznawaliśmy pomarańcze, mandarynki, banany, kiwi, melona, grejpfruty... no i oczywiście cytrynę!!!!  Owalna, żółciutka, delikatna skórka, piękny zapach i.... uuuu... jaka kwaśna!!! a limonka ciut słodsza!!! a grejpfrut - ooo!!! jaki gorzki!!!  Nawet Pani dyrektor nas odwiedziła, chyba musimy częściej "badać" smakołyki.

"WYPRAWA DO BIEDRONKI"

W ramach realizacji tematu kompleksowego - 6 marca wybraliśmy się do pobliskiej Biedronki na "lekcję edukacyjną". Bacznie obserwowaliśmy stoisko z owocami i doszukiwaliśmy się owoców egzotycznych. Jagody nie miały problemu z rozpoznaniem i nazwaniem owoców egzotycznych - są świetni!!! Uprzedzone o kulturalnym zachowaniu się w sklepie potrafiły pięknie stać w parach i odpowiadać na pytania dotyczące pokazanego przez Panią owocu. Następnie zrobiliśmy "egzotyczne" zakupy. Spodobała nam się Pani kasjerka, która wykazała się niesamowitą cierpliwością, za co serdecznie dziękujemy! Zakupione owoce posłużyły nam do ciekawych i bardzo pouczających zabaw badawczych.

"PIŁA MOJE MIASTO"

14 lutego Julka K. i Lenka R. reprezentowały naszą społeczność przedszkolną w XI edycji międzyprzedszkolnego turnieju wiedzy o Pile pt. "Piła moje miasto", który odbył się w Publicznym Przedszkolu nr 18 im. Kubusia Puchatka. Dziewczynki wykazały się szeroką wiedzą na temat naszego miasta i reprezentujących nas władz miasta.

OTRZYMALIŚMY SERDECZNE GRATULACJE, DYPLOMY I UPOMINKI

"ACH, CÓŻ TO BYŁ ZA BAL..."

05 lutego odbył się wspaniały Bal Karnawałowy. Dzięki współpracy całego środowiska przedszkolnego przeżyliśmy niezapomniane chwile... Dzięki naszym Rodzicom udało się przejść tanecznym krokiem i zaprezentować cudne stroje podczas "Pokazu mody", który był zorganizowany w naszej sali. W innych salach korzystaliśmy z atrakcji takich jak: czytanie bajki, doświadczanie świata, zabawy sensoryczne oraz najważniejsza sala to SALA BALOWA.

Hanna Poczewska

"JAGODY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ"

Ten dzień był niezwykłym doświadczeniem w życiu Jagódek. Odwiedziliśmy dziś Dom Pomocy Społecznej, gdzie oczekiwali nas nie kto inny, tylko babcie i dziadkowie. Przedszkolaki wystąpiły dla mieszkańców Domu z przedstawieniem przygotowanym wspólnie z paniami Anią Wizjan i Hanią Poczewską z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie obyło się bez łez wzruszenia. W podziękowaniu za występ i kartki z życzeniami pracownicy DPS-u odwdzięczyli się przedszkolakom Dyplomem i słodyczami.

Sława Wesołowska - organizator akcji.

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

31 stycznia "Jagody" gościły w swojej sali najdostojniejszych gości - swoje kochane babcie i kochanych dziadków z okazji Ich święta. Dzieci przygotowały występ artystyczny, zaprezentowały się podczas śpiewania piosenek, recytowania wierszyków i tańców. Obdarowały swoich ukochanych laurkami i własnoręcznie narysowanymi portretami. Jagody wspólnie z dziadkami gościły się w "małej kawiarence" przy dźwiękach muzyki. Chętni brali udział w konkursach specjalnie dobranych dla płci żeńskiej i męskiej. Było wiele radości, śmiechu, ale i wzruszeń.

"MAŁY RATOWNIK"

9 stycznia Lenka R. i Maciek C. brali udział w konkursie międzyprzedszkolnym "Mały Ratownik", który odbył się w Publicznym Przedszkolu nr 16 im. Czerwonego Kapturka. Dzieci wykazały się nietuzinkową wiedzą, za co zdobyły dyplomy dla Naszego Przedszkola

JASEŁKA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

20 grudnia "Jagody" gościły zaprzyjaźnionych uczniów kl. IIb Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończył się wizytą prawie rówieśników. Uczniowie wraz z przybyłymi Paniami mieli okazję obejrzeć Jasełka w naszym wykonaniu. Mali aktorzy pochwalili się niesamowitymi umiejętnościami i cudnymi strojami przygotowanymi przez rodziców. Uczniom podobało się przedstawienie o czym świadczyły gromkie brawa, podziękowania i cudne życzenia świąteczne. Dzieci miały też okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokolnych podczas śpiewania wybranej kolędy, a Basia solo zaśpiewała piękną pastorałkę. Uwieńczeniem był słodki poczęstunek oraz prezent w postaci gipsowej figurki. Dziękujemy uczniom i Paniom za wspólne kolędowanie, czekamy na następne spotkanie.