SŁONECZKA

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Słoneczka

"Poznajemy zawód ratownika medycznego"

25 marca naszą grupę odwiedziły uczennice III LOR Kinga i Dorota. Dziewczyny przybliżyły nam zawód ratownika medycznego, zapoznały z numerami alarmowymi oraz pokazały, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem dziewczyn ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

Anna Chołody

"Z Yogi ćwiczymy prawą i lewą stronę" - spotkanie edukacyjne z psem
4 marca 2019 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia z psem Yogi. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach usprawniających orientację w schemacie własnego ciała. Rozróżniały strony prawą i lewą względem swojego ciała i względem osi ciała psa.Taki bezpośredni kontakt z psem w ruchu i działaniu pozwalają dzieciom nie tylko utrwalać pewne treści, ale przełamywać bariery strachu przed psami, poznać zabawy, które mogą następnie wykorzystać w swoim domu ze swoim pupilem. W trakcie zajęć duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo - pies to nie tylko towarzysz zabaw, ale także potencjalne zagrożenie. Dzieci uczą się jak postępować w kontakcie z obcym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku - treści te, pani Magda - prowadząca zajęcia przypomina za każdym razem.

"Pierwszy, drugi, trzeci..."

W ramach zajęć matematycznych wg "Dziecięcej matematyki" E. Gruszczyk - Kolczyńskiej, dzieci z naszej grupy poznawały liczebniki porządkowe. Przedszkolaki umieszczały figury na pierwszym, trzecim, dziewiątym miejscu z kolei, co okazało się ciekawą zabawą. Wykorzystanie podczas zabawy klamerek do bielizny jednocześnie przyczyniło się do rozwijania sprawności dłoni i palców.

"Z Bubą na spacerze" - spotkanie edukacyjne z psem
11 lutego odwiedzili naszą grupę niezwykli goście...Buba i jego pani Magdalena. Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania - bowiem w trakcie dzieci mogły m.in. dowiedzieć się jak o zwierzę należy dbać, jak pielęgnować i co mu jest niezbędne do życia. Z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Anna Chołody

"Tosia i jej pupilki" - spotkanie w bibliotece

Tematem spotkania były zwierzęta domowe, a celem udzielenie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób należy się nimi opiekować? Pani bibliotekarka rozpoczęła zajęcie rozmową, podczas której dzieci starały się udzielić odpowiedzi na pytania: jakie zwierzęta hodowane w domu potraficie wymienić? Czy macie w domu zwierzęta? Jeśli tak, to jakie? Czy znacie sposoby opieki nad zwierzętami, które macie w domu? Czy wiecie czym wasze zwierzęta się odżywiają? Czy znacie "mowę" waszych pupilów? Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Marii Szarf "Tosia i jej pupilki",odpowiedziały na pytania do tekstu, wzięły udział w zabawie o odgadywaniu za pomocą dotyku maskotek - zwierząt.Na zakończenie każde dziecko w nagrodę za dobre zachowanie i aktywne uczestnictwo otrzymało kartę pracy - dwa szczurki do pokolorowania.

Anna Chołody

"ZABAWY Z KUBUSIEM PUCHATKIEM"

W dniu 10 stycznia w grupie "Słoneczka" odbyło się spotkanie w ramach prowadzonej przez panią psycholog innowacji pedagogicznej -"Jak rozwijać emocje dziecka?".Dzieci miały możliwość posłuchać bajki o Kubusiu Puchatku, czytanej przez zaproszonego rodzica - Panią Karolinę Styczeń - Możdżeń. Przeżywając przygody misia - dzieci ćwiczyły wspinanie się na drzewo, jechały pociągiem do Stumilowego lasu, rzucały do celu. Te i inne zabawy pozwoliły im bliżej poznać bohatera bajki.

Sława Wesołowska

"ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE"

18 grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie z okazji świat Bożego Narodzenia. Dziewczynki "Aniołki" i chłopcy "Pastuszkowie" zaprezentowały swoim bliskim przedstawienie słowno - muzyczne. Były piękne tańce, wzruszające wierszyki oraz piękne kolędy i świąteczne piosenki.Świąteczna magia zaczarowała wszystkich zebranych i sprawiła,    że na chwilę zapomnieliśmy o szarej rzeczywistości.A łzy wzruszenia,potwierdziły jak pięknie odebrano starania przedszkolaków.Oczywiśnie nie obyło się bez prezentów, dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upomniki.Natomiast dzieciom Gwiazdor przyniósł wielki worek, a w nim...

Autor zdjęć: Bartek Ćwikliński

"PAPIER CZERPANY"

Na jednych z kreatywnych zajęć dzieci rozpoczęły produkcję papieru czerpanego. Pierwszym etapem było podarcie    na małe kawałki zużytego papieru gazetowego. To bardzo mozolne zajęcie, ale nasze paluszki bardzo się cieszyły na taką gimnastykę. Potem była wodna kąpiel, która trwała 2 dni. Otrzymaną "pulpę" rozłożyliśmy na specjalnych siatkach do wyschnięcia, a po wyschnięciu otrzymaliśmy pierwszy arkusz czerpanego papieru. Powstały z niego gwiazdki, które były prezentem dla rodziców na święta Bożego Narodzenia.