KACZUSZKI

Jesteś tutaj: Lewe menu / GRUPY / Kaczuszki

"WYCIECZKA DO SKLEPU"

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, na dworze robi się coraz cieplej, a do "Kaczuszek" w planie zajęć zagościł temat: "Wiosna w ogrodzie", dlatego też 12 marca dzieci wybrały się ze swoimi paniami do sklepu ogrodniczego. Celem wycieczki było poznanie różnorodności nasion cebulek, sadzonek, narzędzi ogrodniczych potrzebnych do pielęgnacji roślin oraz środków ochrony. Różnorodność i bogata oferta sklepu wszystkich bardzo zaciekawiła.

Anna Kołodziejczyk

"SADZIMY SZCZYPIOREK"

Chociaż wiosny jeszcze nie widać, dzieci z grupy "Kaczuszki" rozpoczęły już pierwsze "prace ogrodnicze". W poniedziałek, 11. marca, dzieci sadziły cebulę, najpierw jednak zapoznawały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą oraz zapachem. Omówiły wspólnie z nauczycielką etapy wzrostu i pielęgnacji roślin. Przedszkolaki postępowały wg wskazówek nauczycielki - najpierw wsypały ziemię do doniczek, następnie zasadziły cebule i podlały wodą. Wszystkie cebule dzieci postawiły na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. "Kaczuszki" wykonały zadanie wzorowo i były bardzo szczęśliwe!  Przez najbliższe tygodnie będą obserwować i porównywać rosnące szczypiorki.

Anna Kołodziejczyk

"DZIEŃ KOBIET"

8 marca odbyła się w naszej grupie niezwykła uroczystość Dzień Kobiet. Dawno zapomniane święto ale jak się okazało jeden z kolegów Wojtuś P. postanowił obdarować w tym dniu wszystkie dziewczynki z grupy kwiatkiem. Dziewczynki były bardzo zaskoczone. Nie był to jednak koniec niespodzianek dziewczynki otrzymały również upominki. Nie zapomnieliśmy w tym dniu o chłopcach, którzy również otrzymali słodkiego wafelka. Wszystkim w tym dniu było bardzo wesoło. Chłopcy wobec swoich koleżanek cały dzień zachowywali się jak dżentelmeni ale i na co dzień też się starają.

"ZAKODOWANE ZWIERZĘTA"

Kodujemy nie od dziś. Idzie nam coraz lepiej. Cały czas się doskonalimy, wykorzystując do zajęć różnorodny  materiał. Ostatnio rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych. Nasza wiedza do tej pory ograniczała się do wiadomości pozyskanych z książek, czasopism, filmów edukacyjnych. Postanowiliśmy wykorzystać naszą dotychczasową wiedzę na zabawę konstrukcyjna Rozkodowaliśmy wszystkie zwierzęta z maty lub kartek i zbudowaliśmy z klipsów. Efekt naszej pracy jest widoczny na zdjęciu. Wszystkie zwierzęta są bardzo imponujące. Nasze dzieci mają naprawdę duży talent i cechuje je niezwykła wyobraźnia.

"ODWIEDZIŁ NAS BUBA"

Kolejny raz odwiedziła nas pani z psem. Tym razem to nie była mała Buba tylko duży pies                o imieniu.........Duży pies wniósł bardzo dużo radości, pomógł też usystematyzować wiedzę dzieci dotyczącą rozróżniania kierunków. Jak zawsze na początku dzieci przywitały się z naszym czworonożnym gościem. Każdy kto chciał mógł uścisnąć łapę psa i poczęstować go smakołykiem. Za każdym razem jest to ogromne przeżycie dla dzieci. Pies choć łagodny budzi respekt, a dzięki takim zajęciom dzieci uczą się przede wszystkim, że do zwierząt trzeba mieć ograniczone zaufanie  i słuchać właściciela. Ważne jest też ciągłe przypominanie zasad postępowania wobec nie znanych psów. Nasze dzieci nie wątpliwie znają wszystkie zasady bezpieczeństwa. Przy okazji zyskują nową wiedzę, a nabyte wiadomości utrwalają. Będziemy czekać z niecierpliwością na kolejną wizytę czworonoga.

"ZABAWY NA ŚNIEGU"

W naszym przedszkolu nigdy nie ma czasu na nudę, i  postanowiliśmy skorzystać z okazji i pobawić się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Oczywiście do zabawy nikogo nie trzeba było namawiać bo Kaczuszki wręcz prześcigały się w pomysłach na zimowe szaleństwa: były próby lepienia bałwana, śniegowe orzełki, berek…

"ŚWIĄTECZNE CZYTANIE"

„Świąteczne czytanie dzieciom” opowiadania związane ze świętami Bożego Narodzenia przeczytała „Kaczuszkom” mama Wiktora – Pani Katarzyna Patelska. Przedszkolaki uważnie słuchały opowieści o Świętym Mikołaju . Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

JASEŁKA

Okres Świąt Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku kalendarzowym, czas oczekiwania, nadziei i radości.     W naszej grupie Wigilia odbyła się 13grudnia, rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez dzieci. Przepiękny występ dzieci wprowadził nas w świąteczny nastrój. Pięknie wykonane kolędy, wspaniale przedstawione jasełka pozwoliły nam jeszcze bardziej przeżywać zbliżające się Boże Narodzenie.